Pan Brumm wchodzi na boisko – Wydawnictwo BONA

Wydawnictwo Bona to kameralna, krakowska oficyna wydawnicza, bardzo starannie dobierająca książki, które wydaje pod swoimi skrzydłami.

Wśród propozycji wydawniczych dla dzieci w wieku przedszkolnym ma bogato ilustrowaną serię o Panu Brummie. Dziś chciałam podzielić się z Wami wrażeniami z lektury najnowszego tytułu.

„Pan Brumm wchodzi na boisko” to przygodowa książka, wypełniona emocjami i bardzo ważnymi przekazami, które dają pole do wielu rozmów z młodymi czytelnikami. Takie książki doceniam najbardziej!

koszyk

Rolnik Ryjek przygotowuje swoich siostrzeńców na ważny mecz reprezentacji narodowej wydr, ale zanim się on odbędzie ekipa pragnie rozegrać mecz próbny z Panem Brummem i jego przyjaciółmi. Bóbr, borsuk, jeż i niedźwiedź kontra profesjonalna drużyna wydr! Czy to ma szansę na powodzenie? Borsuk i jego dwie lewe nogi, mały jeż jako bramkarz, powolny Pan Brumm… To nie zwiastowało niczego dobrego, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych i walczyć trzeba do końca!

Do pierwszej połowy drużyna Pana Brumma solidne przegrywała, ale w przerwie Kaszalot wyjawił im trzy sekretne, złote zasady futbolu, dzięki którym wygrywa się każdy mecz! Jesteście ciekawi? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i przekonajcie się sami, w jaki sposób swoje słabe strony zamieniać w te silne i wyjątkowe.

Książka kipi od humoru i wypełniona jest wartką akcją oraz przygodą. Niesie piękny przekaz, bowiem dzieci przekonają się, że zawsze warto próbować, że nie można się poddawać i że warto szukać w sobie mocnych stron. Każdy z nas ma w sobie „to coś”, dzięki czemu jesteśmy wyjątkowi, tylko nie każdy umie to odnaleźć i docenić. To także piękna lekcja szacunku wobec drugiej osoby, zdolności pogodzenia się z porażką oraz umiejętności słuchania innych i siebie.

Bardzo mądra, pełna wartości książka. Jeśli nie znacie jeszcze całej serii to serdecznie zapraszam Was do jej odkrycia. Wydawnictwo Bona proponuje już kilkanaście tytułów o Panu Brummie. Tutaj znajdziecie je wszystkie —> KLIK. Zapraszam i serdecznie polecam.

„Pan Brumm wchodzi na boisko”

Tekst i ilustracje: Daniel Napp

Przekład: Elżbieta Zarych

Oprawa: twarda

Ilość stron: 34

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo BONA

Wydawnictwo Bona

Dodaj komentarz