Maleńki pirat – Wydawnictwo DWUKROPEK

Lubię książki które pokazują właściwe wzorce, uczą tolerancji, doceniania siebie i niosą wartościowe przekazy, a które pozbawione są dydaktyzmu. Jedną z takich ciekawych i pięknie zilustrowanych historii jest książka „Maleńki pirat” która ukazała się nakładem wydawnictwa Dwukropek.

Autorka Alicia Acosta i ilustratorka Mónica Carretero przygotowały ciepłą, zabawną, ale i pełną emocji opowieść, która poruszy serca nie tylko najmłodszych czytelników.

 

 

Żył sobie niegdyś niewielki pirat. Ze względu na rozmiary wszyscy zwali go maleńkim piratem, a on nosił przy sobie ciężkie rzeczy  żeby tylko wiatr go nie porwał. Był kimś ważnym na statku, był kapitanem! Miewał często problemy z tym, że jego załoga nie słyszała dobrze poleceń i robiła zupełnie co innego (np. uwaga na morskie pułapki była odbierana jako: wkładajcie klapki, lub dawać mi mapkę: zjedzmy kanapkę). Takich nieporozumień było sporo, do czasu gdy mały pirat został porwany przez Szubrawego Skobla. Trwała akurat bitwa z innymi piratami i maleńki kapitan został pojmany na statek wrogów.

Biedak rozpaczał wniebogłosy, zamknięty pod podkładem, myśląc że nigdy nie wróci do swojej załogi… Jednak jego szlochy usłyszała mała mysz, która postanowiła nie zostać obojętną i wzięła sprawy w swoje małe łapki oraz skrzydła zaprzyjaźnionej mewy. Czy maleńki pirat dotrze do bliskich? Czyżby jego niewielki rozmiar był zbawieniem? Czy to dzięki niemu ocali swe życie?

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Wartościowa, mądra i potrzebna lektura! Dzięki niej możecie podjąć z dziećmi dyskusje o tym, że warto szukać w sobie dobrych cech i koniecznie trzeba je doceniać. Czasem to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się naszą zmorą, problemem, ułomnością tak naprawdę czyni nas wyjątkowym i wspaniałym! Historia pirata udowadnia także że nie warto nikogo oceniać po wyglądzie, bo liczy się jego wnętrze.  Wielkie rzeczy mogą mieć różne kształty i rozmiary, dlatego warto spoglądać na siebie z miłością i akceptacją, doceniając to co mamy i jacy jesteśmy.

Polecamy całą rodziną! Każdy z nas wyniósł z tej książki coś pięknego. Ujmujące są także ilustracje. Czytajcie i rozmawiajcie, patrząc na wszystkich przyjaźnie.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

2 thoughts on “Maleńki pirat – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz