Biblioteczka Montessori – Geografia – Wydawnictwo EGMONT

Od powrotu z wakacji podczas których udało nam się zwiedzić kawałek Skandynawii moje dzieci są bardzo zainteresowane geografią. Sięgamy coraz częściej po książki w tym temacie, zakupiliśmy także maty na stół do jadalni z mapami świata, Europy i Polski, a także chętnie korzystamy z globusa i gier planszowych, w których poruszane są te tematy.

Dziś jednak chciałam się z Wami podzielić książką, która idealnie wpisuje się w nurt nauki przez zabawę i która jest niezwykle ciekawie wydana. Spodoba się dzieciom w wieku około 6-12 lat.

 

 

Biblioteczka Montessori. Geografia”  przygotowana została na podstawie wzorców materiałów używanych do nauczania geografii w szkołach Montessori. W zestawie znajduje się książka do uzupełniania, 6 stron z naklejkami oraz duża mapa ścienna o wymiarach 83 x 53 cm.

Całość została przygotowana przez Sabine Hofmann i Marie Eschenbrenner, nauczycielki Montessori AMI w szkołach Montessori 21 i Plaisir d’enfance w Paryżu. Ilustracje wykonał Emmanuelle Tchoukriel. Pakiet edukacyjny ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont.

Książka zawiera mapy wszystkich kontynentów wraz z naklejkami, dzięki czemu mali czytelnicy poznają nazwy państw, stolic oraz flagi 197 państw świata. We wstępnie znajdziemy ciekawe wskazówki dla rodziców jak korzystać z pomocy naukowych i jak można wykorzystywać je na wiele sposobów. Dowiemy się także na czym polega metoda nauczania Marii Montessori.

Na kolejnych kartach znajdziemy Europę, Afrykę, Azję, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Oceanię, Antarktydę i Arktykę. Dowiemy się o każdym z tych kontynentów najważniejszych faktów, zobaczymy jego zarys, a na kolejnych stronach będziemy uzupełniać mapy naklejkami. Jedna rozkładówka zawiera miejsca na wklejenie nazw państw, na kolejnej przyklejamy nazwy stolic, a na trzeciej przyklejamy flagi do każdego państwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Całość jest bardzo przejrzyście, jasno i czytelnie przygotowana. Książka wydana jest w dużym formacie, na grubszym, matowym papierze i dlatego posłuży na długi czas. Zestaw świetnie sprawdzi się u starszych przedszkolaków i wzbogaci wiedzę dzieci w wieku szkolnym. Być może dzięki niej wpadniecie na wspaniały pomysł by odwiedzić któryś z dalekich krajów?  Polecamy!