„Mała Wu i odwaga” – Renata Pażusinska

O Małej Wu już dwukrotnie Wam pisałam. Wiem, że bardzo polubiliście przygody tej bohaterki, dlatego dziś chciałam polecić Wam kolejny tytuł, tym razem poświęcony odwadze.

Autorką serii przygód o Małej Wu jest Renata Pażusinska, zaś ilustracje przygotowała Paulina Siwek. Książki będą idealną lekturą dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda pozycja porusza inne, życiowe wyzwania i będzie cennym wsparciem w oswajaniu emocji.

koszyk

Często mówimy, że strach jest złym doradcą, ale jak przestać się bać? Jak być odważnym i bez obaw podejmować w życiu kroki, które nas ograniczają i podcinają nam skrzydła?

Mała Wu spotkała pewnego dnia malusią sówkę, która bardzo bała się latać. Jej strach był tak silny, że nawet nie podejmowała prób latania. Zalękniona sowa dusiła w sobie emocje, które dodatkowo podsycały dwa ogromne zające, wyśmiewające i szydzące z sowy.

Mała Wu nie potrafiła pozostać obojętna na takie traktowanie i mimo swojego strachu stanęła w obronie ptaka, pokonując także własne lęki. Ocaliła dwukrotnie sówkę, która dokonała czegoś wielkiego i wyjątkowego. Jesteście ciekawi czy odwaga może być zaraźliwa?

Przygody o odwadze Małej Wu to doskonała lektura wspierająca, dodająca sił we własne możliwości. Książka niesie bardzo dużą dawkę optymizmu, mimo że bohaterki mają z czym się mierzyć. Opowieść udowodni najmłodszym, że nie warto zamykać się w sobie ze strachu przed czymś nowym, nieznanym. To cenna historia dodająca skrzydeł, wzmacniająca poczucie własnej wartości.

Bardzo wartościowa seria książek! Polecam serdecznie.

„Mała Wu i odwaga”

Tekst: Renata Pażusinska

Ilustracje: Paulina Siwek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 4+

Więcej o autorce i jej twórczości przeczytacie na stronie: www.RenataPazusinska.com

Dodaj komentarz