Leo i Tuli. Słucham i powtarzam – Kartonowa książka do wspierania mowy

Dziś mam świetną propozycję czytelniczą dla najnajów! Nakładem wydawnictwa Ponad wszystko ukazała się kartonowa książka z ciekawą, prostą historią, która aż kipi od wyrazów dźwiękonaśladowczych. Są one bardzo ważne w codziennej komunikacji z maluszkiem, dlatego warto oswajać z nimi dzieci jak najwcześniej!

 

koszyk„Leo i Tuli. Słucham i powtarzam”

Autorki: Natalia Kusaj i Katarzyna Gumulak

Ilustracje: Anna Kaczorowska

Książka całokartonowa

Ilość stron: 17

 

 

Pewnego dnia Leo wybrał się do lasu na spacer ze swoim przyjacielem Tulim,  jednak ten zniknął mu nagle z oczu. Chłopiec rozpoczął poszukiwania, w których udział wzięły zwierzęta. Wraz z konikiem polnym, myszką, sową, zającem, wilkiem i niedźwiedziem przeszedł spory kawał lasu, by odnaleźć Tuliego. Ten oddalił się niepostrzeżenie podążając za pięknym motylem.

Książka wypełniona jest licznymi wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które dziecko chętnie będzie powtarzało. Ponadto oswoi maluszki z leśnymi zwierzętami i uświadomi je, że nie można oddalać się od bliskich, bo nagle można ich stracić z oczu. Dodatkowo możemy zapoznawać dzieci z cyframi, które zawarte są pod koniec publikacji.

Książka powstała we współpracy z neurologopedą Małgorzatą Wyleżoł. Polecam ją serdecznie wszystkim maluszkom. Wspomoże naukę mówienia i będzie atrakcyjną nauką przez zabawę. Jest bardzo solidna, ma bezpieczne, zaokrąglone rogi, więc z powodzeniem możecie proponować ją już najmłodszym dzieciom.