Kalendarz wielkopostny – Barbara Garczyńska

Wielki Post to ważny czas, który przygotowuje nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzieciom nie jest łatwo zrozumieć na czym on polega, dlatego warto sięgnąć po książkę, która w przystępny i jasny sposób objaśnia najmłodszym tematy związane z postem.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieliłam się z Wami książką „Kalendarz adwentowy” autorstwa Barbary Garczyńskiej, a tuż przed Wielkanocą zapraszam do sięgnięcia po kolejne przygody rodziny państwa Nutów, które również przygotowała Basia.

 

koszyk

„Kalendarz wielkopostny”

Autorka: Barbara Garczyńska

Ilustracje: Ewelina Jaślan – Klisik

Wydawnictwo: Promic

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 118

Dla dzieci: 4+

 

W książce znajdziecie 20 opowiadań, dzięki którym mali czytelnicy oswoją temat postanowień, modlitwy, postu, jałmużny, Drogi Krzyżowej, rekolekcji, Niedzieli Palmowej, Ostatniej Wieczerzy, święconki i Zmartwychwstania. Treść jest bardzo przystępna już dla przedszkolaków, bo poznając kolejne perypetie pięcioletniej Małgosi i trzyletniego Pawełka dzieci poczują jakby to była bliska im rodzina, czy przyjaciele z sąsiedztwa. Autorka zwraca się także do rodziców, zamieszczając pytania, dzięki którym my dorośli możemy podjąć dodatkowe tematy z dzieckiem. Każdy rozdział zawiera także ciekawy cytat z Pisma Świętego, o którym możemy porozmawiać.

Bardzo się cieszę że powstała tak mądra i wartościowa książka. Brakowało w naszej biblioteczce lektury, która tak ciekawie i konkretnie odpowiada na dziecięce pytania. To wspaniała lekcja wiary i miłości, po którą warto sięgnąć. Polecamy serdecznie.

Zapraszam Was także na blog autorki, w którym znajdziecie ciekawe, inspirujące treści: www.RodzinkaWartaPoznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo

One thought on “Kalendarz wielkopostny – Barbara Garczyńska

  • 08/04/2020 at 09:44
    Permalink

    mamy i bardzo mi się podoba. brakowało takiej pozycji na rynku!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.