„Książka pełna dobra” – Przepiękna książka o wartościach! Wydawnictwo Papierowy Motyl

Bardzo się cieszę, gdy mogę patronować mądrym i wartościowym książkom. O jednej z nich pragnę Wam dziś napisać.

„Książka pełna dobra” to publikacja od serca dla serc! Krótkie, niezwykle trafne i przystępnie podane przemyślenia zawierają wszystko, z czym warto iść przez życie.

Autorka Marika Krajniewska i ilustratorka Maria Tomaszek przygotowały wyjątkowy przewodnik, dzięki któremu odkryjcie niesamowitą moc dobra. Ono nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda!

koszyk

Na każdej rozkładówce znajdziemy zwięzłą odpowiedź na pytanie dotyczącą dobra. Zastanawialiście się kiedyś czym ono jest?

To drobne gesty, jak np. dostrzeganie drugiego człowieka, to życzliwość, uprzejmość, optymistyczne myśli, otaczający nas świat i przyroda. Dobro tak niewiele wymaga. Nie potrzebuje wzniosłych słów, wyjątkowej oprawy, bo ono często jawi się w ciszy. Jest w drugim człowieku, w jego czynach i gestach. Jest w uważności, w leśnej ciszy. Dobro ma także sporą rodzinę! Wraz pięknem, radością, szczęściem, miłością, wdzięcznością i spokojem tworzą cudowną społeczność. Ono istnieje zawsze, dlatego warto je pielęgnować i szanować. Bycie dobrym to piękna cecha, choć czasami o niej zapominamy i wtedy w naszym życiu pojawiają się trudy. Pamiętajcie jednak, że ono nigdy się nie kończy.

Zdecydowanie nie jest to książka tylko dla dzieci! Dorośli znajdą w niej równie dużo wsparcia i mądrości. Opowieść tworzy dialog chłopca i jego mistrza psa. Chłopiec i psiak szukają dobra i odnajdują go na każdym kroku, bo jest ono w naszym nastawieniu, myślach, słowach i czynach.

Wspaniała, piękna opowieść! Marzę, by trafiła do każdego domu i rozsiewała dobro wśród rodzin. Czasem narzekamy na ten świat i chcielibyśmy go zmienić, ale pamiętajcie, że zmianę zawsze należy zacząć od siebie. Doceniajcie chwile, pielęgnujcie wdzięczność i cieszcie się małymi rzeczami, które są bezcenne.

Bardzo polecam. Wartościowa lektura, dająca ogromną dawkę optymizmu. Takich książek bardzo nam potrzeba.

„Książka pełna dobra”

Tekst: Marika Krajniewska

Ilustracje: Maria Tomaszek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo PAPIEROWY MOTYL

Dodaj komentarz