Ziemianie – Wydawnictwo DRUGANOGA

Kocham książki, które można czytać całą rodziną, bez względu na wiek, czy pasje jakimi żyjemy. Takie, które zachwycają od pierwszej strony i od których trudno się oderwać. Takie, które wywołują zdziwienie, zaskoczenie i dają do myślenia. Właśnie jedną z takich perełek mam dziś dla Was.

Książka „Ziemianie” od wydawnictwa Druganoga jest zbiorem faktów o nas – Ziemianach. Znajdziecie w niej piękno różnorodności kulturowych i fakty, które z pewnością Was zaintrygują!

Autorką książki jest Ewa Solarz, historyczka sztuki, niezależna kuratorka wystaw edukacyjnych i autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ilustracje zaś przygotował Robert Czajka – malarz, grafik, ilustrator, projektant nagradzanych papierowych zabawek dla dzieci, który na co dzień współpracuje z Teatrem Lalka w Warszawie.

koszyk

Kosmici zabrali się za niesamowity raport i w obiektywny sposób, za pomocą danych liczbowych, unikając jakichkolwiek ocen i analiz przygotowali solidne kompendium o Ziemi.

Na 80 stronach znajdziecie dane z przeróżnych obszarów życia, jak np. to, że na każdy kilogram masy Ziemianina przypada 8200 kg roślin i 1300 kg bakterii. Czy wyobrażacie sobie, że wszyscy ludzie na Ziemi ważą trzy razy mniej niż wszystkie wirusy? A może zaskoczy Was fakt, że żyrafy śpią tylko dwie godziny na dobę, a misie koala aż 22 godziny. Przyjrzymy się także różnicom między kobietami, a mężczyznami. Jak się okazuje – panie są bardziej wytrzymałe fizycznie i psychicznie, a także mają lepsze zmysły węchu i smaku. Poznacie także najbardziej płodną kobietę, która miała 27 porodów oraz dowiecie się w jakim kraju ojcowie spędzają z dziećmi w wieku szkolnym więcej czasu niż matki.

To jednak dopiero początek! Przyjrzycie się bliżej oczom, włosom, wzrostowi, wadze, niepełnosprawnościom, pokarmom, snu, higienie, długości życia, językom, czy religiom.

Fascynująca książka. Czytaliśmy ją całą rodziną i każdy otwierał szeroko oczy ze zdziwienia. Dużym walorem jest piękne wydanie, świetne, klimatyczne ilustracje i doskonałej jakości, matowy papier. Całość tworzy wartościową lekturę, która skłania do przemyśleń.

Bardzo polecam! Idealna lektura na prezent, bez względu czy masz lat 6, czy 66!

„Ziemianie”

Tekst: Ewa Solarz

Ilustracje: Robert Czajka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Dodaj komentarz