Deszcz życzliwości – Wydawnictwo WILGA

Bajki terapeutyczne niosą wielką moc! Pomagają rozumieć uczucia, udowadniają, że inni także mają podobne problemy, wzmacniają wiarę w siebie i samoakceptację. To bardzo wartościowa i potrzebna literatura, a jeśli wypełniona jest ciekawą, wartką opowieścią i pięknymi ilustracjami to radość z czytania jest jeszcze większa.

Dziś zapraszam Was w świat pięknej wyobraźni i cennych wartości, które udowodnią, że choć często mierzymy się z trudami to zawsze znajdzie się na nie rozwiązanie, trzeba jedynie w siebie uwierzyć.

Katarzyna Bielińska przygotowała pełną uroku, emocji i przygód historię, w której główną rolę gra zaufanie, wiara i szacunek do samego siebie. Ilustracje są niezwykle wymowne, idealnie odzwierciedlając przeżycia bohaterki.

koszyk

Anika smuci się patrząc na pozbawiony kolorów świat. Ma wielką chęć „naprawienia” go, a historia usłyszana od babci inspiruje dziewczynkę do niezwykłej podróży.

Nad jeziorem Pięciu Kolorów tworzy się najwięcej chmur, a każda istota, która czyni coś dobrego, sprawia, że w powietrze uwalniają się kłębki kolorów, kierujące się w stronę jeziora. To właśnie z nich powstają radosne chmury, dające upragniony deszcz. Jeśli brakuje kolorów, wówczas mamy do czynienia z chmurami smutnymi, które dają deszcz jakiego nikt nie chce… Niestety od pewnego czasu kolorowych kłębków unosi się nad doliną coraz mniej, a wszystko przez gniew i skłócenie ludzi ze zwierzętami.

Anika zamierza podjąć się wyzwania i zrobić wszystko, by kolory znowu dotarły do jeziora, ale czy sama odwaga wystarczy?

Przepiękna historia, przeplatana licznymi życiowymi mądrościami. Najmłodsi przekonają się, że dbanie o siebie jest równie ważne, jak dbanie o innych. Autorka podkreśla także jak cenne jest to, co sami o sobie myślimy, a nie to, co ktoś o nas sądzi, bo jego opinia nie musi być szczera i czasami ktoś oczernia nas bezzasadnie. Znalazłam w tej opowieści coś jeszcze – częste udowadnianie, że najpiękniejsze jest to, co mamy w sercu, a nie nasz wygląd zewnętrzny. Warto docenić także różnice między nami, które sprawiają, że jesteśmy jedyni w swym rodzaju, niepowtarzalni. Zawsze warto iść własną, samodzielnie wytyczoną ścieżką, nie rezygnując z intuicji i bycia sobą. Ach, mogłabym tak pisać i pisać, wybierając liczne przesłania, które wypełniają karty książki, ale pragnę zostawić Wam wiele radości i niespodzianek z jej lektury.

Baśniowy klimat, bogactwo i różnorodność barw oraz wartka, trzymająca w napięciu opowieść to idealna mieszanka terapeutyczna. Książka będzie plasterkiem, wzmacniającym dzieci w akceptowaniu siebie, budując w nich silną wiarę we własne możliwości. Bardzo polecam! Jest piękna.

„Deszcz życzliwości”

Tekst i ilustracje: Mojo Graffi – Katarzyna Bielińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz