„Kochamy naszą panią” – Wydawnictwo TAKO

Wrzesień przywitał nas wspaniałą nowością od wydawnictwa TAKO.

„Kochamy naszą panią” to nowy tytuł kolekcji OQO, z cudownymi ilustracjami Mar Ferrero, znanej wielu czytelnikom z książki Najlepsza zupa na świecie. Bardzo cenię ten cykl książek, ponieważ każdy tytuł jest wyjątkowy pod względem szaty graficznej, jak również przesłania, jakie niesie! To jedna z serii, którą koniecznie warto mieć w swoich zbiorach, jeśli pragniecie budować w dzieciach wrażliwość na piękno.

koszyk

W sercu Spokojnego Lasu znajduje się nieduża, urokliwa szkoła. Każdego dnia uczęszczają do niej zwierzęta. Jedne biegną w radosnych podskokach, inne potrzebują czasu na rozbudzenie. O poranku wita uczniów uśmiechnięta Pani Gazela, zapraszając do wspólnych aktywności. Dzień upływa na rysowaniu, cierpliwej nauce literek, jest także muzyka, gra na flecie, skrzypcach, pianinie, a nawet tańce. Najprzyjemniejszą jednak chwilą jest słuchanie bajek, czytanych przez Panią Gazelę.

Pewnego dnia uczniowie z wielkim smutkiem zauważają, że ich pani nie pojawiła się w szkole… Nie czekają ani chwili i postanawiają złożyć jej wizytę, niosąc drobne podarki. Taka niespodzianka sprawia chorej nauczycielce wiele radości, a jest jeszcze przyjemniej gdy uczniowie zaczynają czytać Pani bajkę.

Urzekła mnie ta pełna ciepła, dobroci, spokoju i szacunku książka! Opowieść wypełniona jest wspaniałymi ilustracjami i dotyka tematu wyjątkowej więzi, jaka rodzi się między dziećmi oraz ich wychowawcami, szczególnie w przedszkolu oraz na etapie nauczania początkowego. To jednak nie wszystko! Znajdziecie tu również piękną lekcję wrażliwości, dobra, troski i empatii. Wspaniale wybrzmiewa tu również szacunek do dzieci i pozwolenie im na spokojną naukę, bez pośpiechu i wyścigu, w ich własnym tempie.

Myślę, że tę historię powinni poznać także dorośli!

Bardzo polecamy.

Dodaj komentarz