Klimatyczni – Wydawnictwo TEKTURKA

Bardzo cenię wydawnictwo Tekturka za piękne, dopracowane w detalach książki. To małe, rodzinne wydawnictwo kładzie duży nacisk na walory artystyczne w swych książkach i po raz kolejny udowodniło, że warto im zaufać.

Książkę „Klimatyczni” uważam za jedną z najważniejszych pozycji tego roku. Porusza bardzo ważne tematy, bez zbędnego moralizatorstwa, narzekania, krytyki. Ta książka udowadnia, że możemy zmieniać świat – każdy z nas, a nie tylko Ci wielcy.

koszyk

Autorką książki jest Olga Ślepowrońska, ilustracje przygotowała Weronika Żurowska. Na 144 stronach powieści znajdziecie 7 historii. Każda rozpoczyna się krótkim komiksem o rodzeństwie. Basia i Witek są zwykłymi, współczesnymi dziećmi i przeżywają zwykłe codzienne troski, ale ich niezwykły żółtw Tymoteusz ma pewien dar! Opowiada historie z różnych stron świata, o ludziach którzy nie byli obojętni na los i których serce prowadziło do wielkich czynów.

William Kamkwamba uratował wioskę przed głodem, młoda Xochtil zadbała o środowisko swym prostym pomysłem, który narodził się w małej, wiejskiej szkole, Henryk Jordan udowodnił jak ważny jest ruch i świeże powietrze – to on – lekarz stworzył pierwszy publiczny ogród dla dzieci i młodzieży. Stąd pochodzi nazwa ogród jordanowski, a mnie całe życie frapowało to określenie! Teraz w końcu poznałam historię tej nazwy. Co będzie w kolejnych rozdziałach – zostawiam Wam. Każda historia jest wyjątkowa, ważna, dająca do myślenia.

Książka jest wydana na wspaniałej jakości szarym, grubym, matowym, ekologicznym papierze. Czcionka jest duża, czytelna i czyta się ją jednym tchem. Dzięki artystycznym ilustracjom czuć klimat opowieści. Dodatkowym ciekawym zabiegiem są aktywności, które możecie wspólnie wcielić w życie. Przekonacie się w jaki sposób możecie oszczędzać energię, jak zadbać o czyste powietrze, co zrobić by zatroszczyć się o okolicę, jak zasadzić drzewo, w jaki sposób wykorzystywać surowce wtórne, co zrobić dla otoczenia by wspólnie żyło się nam lepiej.

Mądra, wartościowa, wyjątkowa książka. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce i czytać całą rodziną. Polecamy!

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.