WIATR – Wydawnictwo MUCHOMOR

Dziś będzie wietrznie! Wydawnictwo Muchomor uraczyło nas kolejną wartościową, pięknie wydaną przyrodniczą lekturą. „Wiatr” autorstwa Anny Skowrońskiej to dużego formatu, bogato ilustrowana pozycja, która rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące ruchów powietrza.

Bardzo lubię takie książki! W przyjemny i ciekawy sposób udowadniają dzieciom jak niezwykła jest przyroda. Dzięki tej lekturze dowiecie się jak powstaje wiatr i co niesie, zobaczycie jak wielką ma on rolę dla nasion, pyłków roślin i zwierząt. Przekonacie się jak powstają sztormy tropikalne i co się dzieje, gdy cyklon dociera do brzegu. Poznacie historię nadawania imion cyklonom tropikalnym i zobaczycie czym różnią się stałe, sezonowe i lokalne wiatry. Nie zabrakło ciekawostek o tornadach, trąbach powietrznych, zamieciach śnieżnych, jest także wpływ wiatru na żeglowanie, szybowanie i loty balonem. Bardzo ciekawie zobrazowano i opisano sposoby pomiarów wiatru i pokazano jak z wiatru, z morza i z Bałtyku zrobić prąd. Poznacie także farmy wiatrowe na lądzie i zobaczycie jak działa elektrownia węglowa. Będzie także dużo o wiatrakach, wietrzeniu miasta i o tym jak się ma wiatr poza Ziemią! Po koniec zawarto świetną rozkładówkę z licznymi, fascynującymi ciekawostkami.

Ta książka bardzo Wam pomoże, bo dzieci non stop zadają pytania, a dorośli nie zawsze znają odpowiedzi. Teraz możecie wspólnie odkrywać i poznawać zjawiska w przyrodzie. Bardzo dużym walorem są ilustracje, które przygotowały polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak.

Gdy za oknem wicher wieje, usiądźcie w ciepełku i czytajcie o wietrze – to temat rzeka! Bardzo polecamy. Wspaniała, mądra i wartościowa książka, idealna na prezent już od 7 roku życia.

Logo

Dodaj komentarz