„Kapitan Majtas” – najśmieszniejsza seria wszech czasów! Wydawnictwo Jaguar

Dziś do lektury zapraszam wszystkich: małych i tych już dojrzałych czytelników.  Seria, którą zaczytujemy się od niedawna została okrzyknięta przez nas jedną z najśmieszniejszych ostatnich czasów. Dziwiłam się córce, gdy pierwsza zasiadła z Kapitanem Majtasem  i zaśmiewała się co rusz, przybiegając do mnie i czytając fragmenty książek na głos. Gdy jednego dnia przeczytała całą serię to wiedziałam już że to musi być coś dobrego! Po Michasi zabrałam się za lekturę z chłopcami i wsiąkliśmy wszyscy. Gwarantuję, że ciężko będzie się Wam oderwać od tych książek, a wybuchom śmiechu nie będzie końca.

„Kapitan Majtas” to kultowa 12 częściowa seria książek, której autorem jest Dav Pikley. Przetłumaczona została aż na 40 języków. Aktualnie wydawnictwo Jaguar wydało cztery części , oraz dwie książeczki do zabawy, wypełniania i z naklejkami. Pozycje są w miękkiej oprawie i mają bardzo dużo czarno-białych, przezabawnych ilustracji.

 

 

Georg i Harold to dwójka przyjaciół, uczęszczająca do czwartej klasy szkoły podstawowej. Są bardzo „żywiołowymi” dziećmi, którym pomysłów i kreatywności ne brakuje. Gronu pedagogicznemu szkoły, a w szczególności dyrektorowi Pottowi ta dawka przedsiębiorczości i aktywności chłopców zaczyna w końcu doskwierać, a nawet doprowadzać go do szewskiej pasji. Stara się w końcu znaleźć „haka” na ten duet i zawiesić go w prawach ucznia. Psocenie, płatanie figli, rozrabianie – tym wypełnione są dni dwójki uczniów, którzy w wolnym czasie tworzą komiksy.  Mają nawet swoje wydawnictwo – „Domek na Drzewie” i sprytnie powielają, oraz sprzedają swoje komiksy. Głównym ich bohaterem jest Kapitan Majtas – niepokonany, wspaniały, walczący ze wszelkim złem przekomiczny bohater, strzelający… gumą z majtek! Nie uwierzycie, ale dyrektor Krupp poprzez zwykłe pstryknięcie palcami zamienia się w takiego właśnie Kapitana Majtasa! A jak? i co takiego wtedy robi? z kim walczy? Musicie to zobaczyć na własne oczy.

Każdy tytuł to emocjonująca historia, pełna gagów, oraz „ruchomych obrazków” czyli scenek, które poprzez przekładanie kartek jakby ożywały. Będą krwiożercze klozety, będą kucharki rodem z kosmosu i tak wiele przezabawnych scen, że trudno to opisać słowami! Michasia przeczytała serię kilka razy i zabrała ją na wakacyjny wypoczynek, więc Majtas będzie teraz czytany na plaży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik”

 

 

„Kapitan Majtas.

Cudacznie zaklinowane słówka i wpisywanki-spłukiwanki”

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Książki spodobają się dzieciom w wieku od około 5 – 6 lat. Czyta się je szybko, dlatego jestem pewna że spodobają się czytelnikom rozpoczynającym przygodę z samodzielną lekturą. Wartka, zabawna akcja, lekki i śmiały styl Dava Pikleya przypadnie do gustu także tym dzieciom które mogą stronić od książek i trudno je do nich przekonać. Spróbujcie takim gagatkom podsunąć choć jedną część Majtasa, a jestem pewna że będą chciały więcej. Bardzo zafascynowała mnie postać samego autora, u którego w dzieciństwie zdiagnozowano ADHD i dysleksję, oraz który często otrzymywał w klasie nagany za swe zachowanie. To wtedy właśnie powstała tytułowa postać z serii książek, które teraz bawią dzieci na całym świecie.

Do kin wszedł niedawno film pod tym tytułem, więc nie ma innej możliwości, musimy go zobaczyć.

 

 

WYDAWNICTWO

Wydawnictwo Jaguar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz