„Co widzisz” Klaudyna Sułek – Malownicza książka do rozbudzania wyobraźni.

Piękne książki dla dzieci mają bardzo ważne znaczenie w rozwoju młodego czytelnika. Żeby rozbudzać w maluchach miłość i pasję do literatury warto sięgać po publikacje, które powstały z uwzględnieniem wszystkich cech, jakie powinna posiadać dobra książka. Taka właśnie „perełka” znalazła się swego czasu w naszych rękach i koniecznie muszę się nią z Wami podzielić.

„Co widzisz”  to niezwykła książka Klaudyny Sułek, która powstała z dbałością o najmniejszy szczegół! Pozycja do oglądania, podziwiania, czytania,  śmiania, zadziwiania, wspólnego odkrywania świata, a przede wszystkim do pobudzania wyobraźni. To swoista kopalnia pomysłów na kreatywną zabawę i otwarcie oczu na otaczający nas świat, na który warto spoglądać przez pryzmat dziecka.

Książka jest w twardej oprawie, liczy 80 stron, a ilustracje kryją w sobie wiele niespodzianek. Ponadto z ciekawostek dodam, iż autorka pracowała nad tą pozycją 7 lat, a każdy sprzedany egzemplarz to 1 zł dla SOS Wioski Dziecięce.

 

 

Fabułę książki zdradza już nieco jej tytuł. Znajdziemy w niej odniesienia do tego co widzimy na co dzień, wokół otaczającego nas świata. Patrząc w niebo zauważamy chmury, ale czy tylko? Może jak dobrze się przyjrzymy to wypatrzymy tam coś więcej… Podobnym „malarzem” może być deszcz, plama, czy niebo zmieniające swój odcień o każdej porze dnia. A długopis? Zdarza się Wam go przecież czasem „rozpisywać” gdzieś z boku, z tyłu, na karteczce. Czy wiecie, że z takiego bazgrołka może także coś powstać? Wszystko zależy jedynie od Waszej wyobraźni. A ręce? Wszak dużo zadań na co dzień mają, ale czasami odpoczywają. Wtedy ułożyć je zwinnie możecie i różne cuda z nich pokazujecie! Klaudyna Sułek udowadnia jak wiele można zrobić „z niczego”, jak zwykła linia i kilka kropek mogą przerodzić się w coś pięknego i nietuzinkowego. Zapewne każde dziecko miałoby inną odpowiedź na ten widok i to jest piękne. Patyk – zwykły, znaleziony w parku, lesie, czy wokół domu też ma swoje drugie „imię”, bo przecież może stać się konikiem, mieczem, wędką, lub w przypadku moich pociech najczęściej procą. Poznacie również zjawisko powidoku, które wywrze na najmłodszych ogromne wrażenie, oraz wzruszającą historię małego radyjka, które wydawało się nikomu niepotrzebne, a jednak stało się bardzo pomysłowo wykorzystane.

Nie wspomniałam o najważniejszym! Książka napisana jest wierszem, a rymy same wpadają w ucho. Są zabawne, ciekawie napisane, a jednocześnie wszystko doskonale tłumaczą, dlatego tej lektury dzieci nie chcą wypuszczać z rąk. Moi mali czytelnicy zapakowali ją nawet do wakacyjnej walizki, dzięki czemu żadna chmura nad bałtyckim morzem nie była już zwykłą chmurą 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Czytamy tę książkę z ogromną przyjemnością. To fantastyczne uczucie przypomnieć sobie beztroskie czasy dzieciństwa i móc pokazać pociechom w jak przyjemny sposób można odkrywać świat i pobudzać wyobraźnię.

 

Książkę „Co widzisz” możecie zakupić stacjonarnie, lub wysyłkowo.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

 

 

 

 

8 thoughts on “„Co widzisz” Klaudyna Sułek – Malownicza książka do rozbudzania wyobraźni.

 • 16/08/2017 at 08:43
  Permalink

  Cieszę sie ze sa wiele wiele innych bajek ale chyba te srare nasze o czerwonym kapturku czy bajki andersena sa najlepsze

  Reply
  • 16/08/2017 at 09:08
   Permalink

   Klasyka zawsze będzie na czasie, jednak warto odkrywać z dziećmi także piękne nowości, które wnoszą bardzo dużo w rozwój małego czytelnika. Książka „Co widzisz” jest niesamowita!

   Reply
  • 23/08/2017 at 13:18
   Permalink

   Zgadzam się! Dzięki niej patrzymy na świat zupełnie inaczej i widzimy więcej 🙂

   Reply
 • 23/08/2017 at 08:24
  Permalink

  Uwielbiam takie wydania! Nie mam niestety komu kupować książek dziecięcych, ale lubię oglądać je w księgarniach dla samego obcowania z tak ładnie wydanym produktem 🙂 Tej jeszcze nie widziałam, ale rozkładówka z chmurami – przepiękna! Świetny pomysł na ksiązkę, szkoda, że „za moich czasów” takich nie było 😉

  Reply
  • 23/08/2017 at 13:17
   Permalink

   Oj tak, dawniej nie było tylu świetnych, kolorowych i starannie dobranych publikacji. Ja dzięki trójce dzieci wciąż odkrywam kolejne świetne książki 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.