Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu – Wydawnictwo ARKADY

„Bogactwo może przyjść do ciebie, ale sam musisz iść do mądrości” mawiał angielski poeta, Edward Young i dziś o tej drodze mądrości pragnę Wam napisać.

Temat finansów jest według mnie wciąż za mało poruszany wśród ludzi. Szkolny materiał dzieci mają wypełniony po brzegi często mało przydatnymi do życia tematami, a to co istotne i na co dzień potrzebne jest pomijane, lub przekazywane szczątkowo. Edukacja finansowa to bardzo ważny aspekt życia, bo przecież nim się obejrzymy wypuścimy nasze dzieci w świat, w którym będą musiały sobie radzić. Jak nauczyć dzieci szacunku do pieniędzy? Jak pokazać mądre zarządzanie finansami? Jak nauczyć oszczędzania?

Na te i wiele, wiele więcej pytań odpowiada mądra, pełna wartości i wskazówek książka „Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu”, napisana bardzo przystępnym językiem. Pozycja ta dostępna jest także w formie e-booka.

Skierowana jest do dzieci w wieku około 7 – 12 lat, ale skorzystają z niej także dorośli. To 200 stron ciekawostek, wskazówek i humoru! Napisana w formie rozmowy taty z synem, dlatego tak świetnie się ją czyta!

koszyk

Umiejętność zarabiania i oszczędzania pieniędzy to ważna nauka, dlatego już od małego warto edukować dzieci na ten temat. Paweł Rygielski od wielu lat zajmuje się pieniędzmi zawodowo, jest ekspertem walutowym w jednym z polskich banków. Swoją pasją i doświadczeniem dzieli się z synami, a teraz również z nami! W książce wziął pieniądze pod lupę z każdej strony, dlatego już na wstępie poznamy historię pieniądza, dowiemy się czym były płacidła, złoto, srebro, kiedy zaczęła się era monet i jak wyglądały pierwsze banknoty. Dowiecie się w jaki sposób działają karty płatnicze, czym są pieniądze elektroniczne, kryptowaluty i numizmaty. Nie zabrakło tematu zarabiania, prezentów, kieszonkowego, domowych obowiązków i zadań dodatkowych. Jest oczywiście temat wydawania pieniędzy, zachcianek, wydatków domowych i porównywania cen. Są pomysły na planowanie wydatków, dbanie o zaskórniaczki i podjęto ważny temat oszczędzania. Dzieci dowiedzą się również czym są aktywa, kredyty, odsetki, jak zarabiać na oszczędnościach i jak inwestować. Wszystko to przedstawiono w bardzo, bardzo prosty sposób, opierając się na codziennym, zwykłym życiu.

Uważam, że tę książkę powinno przeczytać każde dziecko! Najlepiej czytać ją wspólnie, rodzinnie, tak by dzieci od małego uczyły się odpowiedzialności za wspólny, domowy budżet. To cenne źródło wiadomości, wskazówek i ważnych porad. Jestem pewna, że zaprocentuje w przyszłości mądrymi decyzjami.

Bardzo polecam!

Więcej o książce, autorach i ciekawostkach przeczytacie na stronie: JezykPieniadza.pl

Dodaj komentarz