„Mopsik, który chciał zostać elfem” – Wydawnictwo WILGA

Ho ho ho, nowy Mopsik! Tej uroczej bohaterki chyba już nikomu nie trzeba przedstawiać. Przygody Peggy pokochały nie tylko moje dzieci. Często piszecie do mnie, że to jedna z ulubionych serii Waszych pociech, dlatego tym bardziej spieszę z dobrymi wieściami.

„Mopsik, który chciał zostać elfem” to już ósmy tom w serii. Każdy tytuł można czytać niezależnie, bowiem każda opowieść jest odrębną historią.

Kto z Was już odlicza dni do Świąt? Uroczy mopsik Peggy wprowadzi Was w świąteczny nastrój i umili czas oczekiwania na najpiękniejszy dzień w roku!

koszyk

Historia jest niezwykle emocjonująca już od pierwszych stron! Rodzina Peggy ma wielkie szczęście, bo udaje im się wygrać w konkursie radiowym wycieczkę do mroźniej Laponii. To właśnie tam mają spędzić święta, jednak szybko okazuje się, że tata ma w pracy problemy z oprogramowaniem i będzie musiał pracować nawet w Gwiazdkę! Zasmucona Chloe nie wyobraża sobie tego wyjątkowego czasu bez taty i w liście do Mikołaja ma tylko jedno pragnienie: by cała rodzina mogła spędzić Boże Narodzenie razem, tylko czy Mikołaj spełni prośbę?

Przygód i perypetii nie zabraknie ani przez chwilę! Już na lotnisku będzie wesoło, a otoczenie bieguna północnego oczaruje nie tylko dużą ilością śniegu i mrozu, ale także przejażdżką saniami, z niespodziewanymi zwrotami akcji… Peggy oczaruje wszystkich swoją silną wolą i determinacją, ponieważ zrobi wszystko, by dostarczyć list swojej ukochanej Chloe wprost w ręce Mikołaja, tylko czy to w ogóle jest możliwe?

Urocza opowieść! W tej serii zawsze odkrywamy ważne, cenne przesłania, uczymy wartości empatii, radzenia sobie w trudnych, nowych dla dzieci sytuacjach, czy inspirujemy do pomocy innym. W świątecznej historii także znajdziecie wiele mądrości, a przede wszystkim zaskoczy Was finał, który udowodni jak wielką wartością jest rodzina i wspólny czas.

Jeśli nie znacie jeszcze Peggy to czas poznać tego mądrego, rezolutnego psiaka. Książka skierowana jest do dzieci w wieku około 6 – 9 lat. Dostosowana jest także dla początkujących czytelników, bowiem światło między wersami, krótkie rozdziały i dużo ilustracji sprzyjają samodzielnej lekturze.

Bardzo polecamy!

„Mopsik, który chciał zostać elfem” tom 8

Tekst: Bella Swift

Przekład: Ewa Kleszcz

Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 6+

Dodaj komentarz