„5 nocy do Gwiazdki” – Wydawnictwo WILGA

Cudowny świąteczny czas już tuż tuż! Z tej okazji mam dziś dla Was recenzję uroczej, zabawnej książki, w świetnym przekładzie pana Michała Rusinka.

„5 nocy do Gwiazdki” to rymowana opowieść o oczekiwaniu na ten magiczny, wyjątkowy dzień w roku! Bogato ilustrowana opowieść skradnie Wasze serca, a finał z pewnością zaskoczy.

koszyk

Pamiętacie ten czas kiedy byliście dziećmi? Pamiętacie z jakimi emocjami wyczekiwaliście nadejścia Mikołaja? Dziecięca wyobraźnia i wiara w magię tych chwil są wyjątkowe.

Pewien mały chłopiec tak bardzo nie mógł doczekać się Gwiazdki, że codziennie odliczał dzień za dniem…

Opowieść zaczynamy, gdy do świąt pozostało 5 dni. Aż 5 dni, a może już tylko 5? Ech, dla malca to niemal wieczność, a z emocji trudno mu zasnąć. Za chwilkę już tylko 4 dni! Choinka czeka już pięknie udekorowana, a kakao dla gościa wystygło… Następnego dnia zaczyna padać śnieg i zostały już tylko 3 dni! Z wrażenia sen w ogóle nie chce przyjść. Nadchodzi kolejny dzień i kolejny i oto jest ONA – tak bardzo wyczekiwana GWIAZDKA! Prezenty czekają pod choinką, a po ich otwarciu chłopiec zaczyna… odliczać kolejne 364 noce do następnej wyjątkowej daty!

Urocza opowieść o wyczekiwaniu, cierpliwości, o świątecznym klimacie i dziecięcej wyobraźni. Do czytania w grudniowe wieczory i nie tylko, przecież w każdej chwili możecie zacząć własne odliczanie, prawda? 🙂

Przepięknie zilustrowana, magia świąt tryska z każdej strony.

Bardzo polecam!

„5 nocy do Gwiazdki”

Tekst: Fallon Jimmy

Ilustracje: Rich Deas

Przekład: Michał Rusinek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz