JĘKOŁAK – wyjątkowa książka zilustrowana przez dzieci! Wydawnictwo KURZA STOPKA

Dziś książka bardzo wyjątkowa i oryginalna! Wyróżnia się spośród wielu i ma w sobie „to coś”, co skłania do refleksji, przemyśleń i rozmów z dziećmi. „Jękołak” to dużego formatu pozycja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Kurza Stopka. Bardzo cenię tę oficynę, bo choć to malutkie wydawnictwo, to z wielkim sercem promuje nietuzinkowe lektury i zaszczepia w młodych ludziach miłość do słowa pisanego. Jego założycielka, pani Joanna Tyluś Malak przygotowuje wspaniałe warsztaty pt. „Jak powstaje książka” propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Oddaje się swej pasji i tę pasję zaszczepia w dzieciach.

„Jękołak”  to kolejna ważna i potrzebna pozycja wydawnictwa Kurza Stopka, wcześniej polecałam Wam już książkę „Królik i Żaba w Krainie Wielkiego Łuku Warty” do której zajrzeć możecie tutaj –> KLIK.

 

koszykKsiążkę z 10% RABATEM

 

Dlaczego ta książka jest wyjątkowa?

Sekret tkwi w tym, iż w całości została zilustrowana przez dzieci! Jej autorka, pani Katarzyna Wojciechowska prowadzi Szkołę Rysunku i Malarstwa w Warszawie. Książka powstała na zajęciach, przygotowała ją grupa aż 27 dzieci, które owoce swojej wyobraźni przelały na papier. Po ukończeniu prace zostały zeskanowane i umieszczone w książce.

Taka forma bardzo zaskoczyła moje dzieci. Za każdym razem gdy sięgamy po „Jękołaka” moi mali czytelnicy wpadają w zachwyt, bo znajdują tu ilustracje w różnym stylu i różnej formie, z wieloma bardzo się identyfikują. Wiedzą że można puścić wodze fantazji, że można stworzyć obraz taki jaki ma się w głowie, a nie taki który będzie idealny, wierzą że można uwierzyć w siebie i że te dziecięce ilustracje są wartościowe, bo płyną z serca.

O czym jest „Jękołak”?

To bardzo wartościowa i mądra historia o dzieciach i o tym, co w życiu jest ważne. Choć porusza codzienne, życiowe aspekty to nie brak w niej magii i tajemnicy. Jest także trzymająca w napięciu akcja i troszkę grozy. Historia małego chłopca i jego siostry, którzy wpadają w sidła tytułowego Jękołaka udowodni dzieciom że każde z nich może pokonać przeszkody, ważna jest wiara w siebie i chęć. Rozwiązaniem nie jest cud, nie jest pomoc dorosłych, to dzieci i ich uśmiechy oraz pogoda ducha sprawiają że życie znów wraca do normy.

 

 

 

 

Sięgnijcie po „Jękołaka”. To nie tylko ciekawie wydana książka, tryskająca różnorodnymi ilustracjami. To ważna lekcja o tym, że warto odważyć się tworzyć, że istotny jest indywidualizm i słuchanie serca. W tej lekturze znajdziecie twórczość dzieci w różnym wieku. Nawet czterolatek stał się jej współautorem i to jest cudowne! Dziękuję wydawnictwu za tę publikację i mam nadzieję że powstaną kolejne książki, w których to właśnie dziecięca twórczość zostanie doceniona.

Pozycja wydana została w twardej oprawie i na grubszym, porządnym papierze. Na 40 stronach czeka Was prawdziwa magia.

Polecam z całego serca.

 

 

 

 

 

Logo Wydawnictwo Kurza Stopka

One thought on “JĘKOŁAK – wyjątkowa książka zilustrowana przez dzieci! Wydawnictwo KURZA STOPKA

Dodaj komentarz