„Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa” – Wydawnictwo WILGA

Pamiętacie książkę „Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot”? To wspaniała, wartościowa opowieść, będąca swego rodzaju „plasterkiem” na zrozumienie życiowych problemów. TUTAJ przypominam jej recenzję, a dziś serdecznie zapraszam na wpis o drugiej, równie cennej w przesłania części. Z radością patronuję obu książkom i mam nadzieję, że seria będzie się rozrastać.

Każdy tytuł to niezależna, odrębna historia.

Książki spodobają się dzieciom w wieku przedszkolnym.

„Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa”

koszyk

Wiosna to idealna pora na porządki! Przyroda budzi się do życia, a my coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, podziwiając piękno natury. Niestety jest coś, co często zaburza przyjemność ze spacerów po parkach, czy lasach. Ludzie niszczą przyrodę poprzez jej zaśmiecanie. To przerażające i smutne zjawisko wywarło dużo wrażenie na Idze, która wraz z dziadkiem wybrała się na spacer. Nie mogła zrozumieć dlaczego ludzie nie dbają o środowisko i zaśmiecają piękny park, który daje tyle wytchnienia i radości. Dziewczynka nie mogła zostawić tak tej sprawy, czuła że musi coś wymyślić… Na szczęście jej pluszowa niezwykła przyjaciółka szybko podpowiedziała co zrobić i bez chwili namysłu Iga wraz z rodzicami zorganizowała wielkie sprzątanie parku!

To było piękne i wyjątkowe przedsięwzięcie. Wraz z mamą i tatą Iga przygotowała plakaty, które rozwiesiła po okolicy, przygotowała worki, rękawiczki i z radością czekała na sobotę, kiedy to o godzinie 10 dla wszystkich chętnych miało rozpocząć się dla wspólne, wielkie sprzątanie. Ten ciepły i bezchmurny marcowy dzień zaskoczył wszystkich wysoką frekwencją. Przybył tłum świadomych i skorych do pracy ludzi, by wspólnymi siłami przywrócić park do czystości. Wrażeń i emocji nie zabrakło, a finał zaskoczył samą Igę!

Bardzo się cieszę, że coraz częściej w książkach dla dzieci poruszane są tematy dbania o naszą planetę. To w jaki sposób wychowamy dzieci, jak uwrażliwimy je na piękno natury, na szacunek do niej będzie miało wpływ na jej dalsze losy i życie przyszłych pokoleń. Dziś wielu dorosłych mogłoby uczyć się od przedszkolaków… Iga i jej zaczarowany miś zrobili coś pięknego. Podobne działania może podjąć każdy z nas, wystarczy chcieć zrobić mały krok, który nie kosztuje wiele.

Wartościowa, mądra i bardzo potrzebna książka! Napisana w przystępny, wartki sposób, do tego pięknie i bogato ilustrowana. Koniecznie warto po nią sięgnąć. Serdecznie polecam.

„Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa” TOM 2

Tekst: Anna Podsiadło

Ilustracje: Anna Magiera

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz