„Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot” – Wydawnictwo WILGA

Bardzo cenię książki z wartościami! Dzieci właśnie dzięki takiej literaturze mogą oswoić i zrozumieć wiele ważnych tematów. Wspólne, rodzinne czytanie staje się wówczas nie tylko piękną i ważną chwilą budującą relacje, ale stanowi pretekst do rozmów o emocjach i empatii.

Książka „Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot” jest przepiękną, wzruszającą i mądrą lekturą dla każdego przedszkolaka. Opowieść jest swego rodzaju „plasterkiem” na zrozumienie życiowych problemów. Udowadnia jakimi wartościami należy się w życiu kierować i ukazuje szczere, prawdziwe emocje. Jest niezwykle życiowa, choć osadzona w bajkowym klimacie. Z radością jej patronuję.

koszyk

Iga właśnie świętuje urodziny. W otoczeniu rodziny i przyjaciół ten dzień jest wyjątkowy i przepełniony radością, choć jeden z gości bardzo się smuci. Jasia samotnie wychowuje mama, która na dodatek właśnie straciła pracę… Trudno w takiej sytuacji wiązać koniec z końcem, a tym bardziej znaleźć budżet na prezent dla koleżanki. Jaś jednak sam przygotował najpiękniejszy prezent jaki tylko potrafił. Włożył w niego dużo serca i pracy, dlatego jest tak wyjątkowy! Chłopiec wstydził się swojego podarku, ale Iga doceniła go szczerą, dziecięcą, prawdziwą radością.

Jaką rolę w tej opowieści odgrywa tytułowy zaczarowany Miś, którego dziewczynka dostała od dziadka? Koniecznie się o tym przekonajcie!

Takich książek bardzo nam potrzeba. Opowieść niesie wielki kosz pełen dobra. Autorka w przystępny sposób udowadnia, jak wielką moc mają ciepłe, rodzinne relacje, skromność, pomocna dłoń, piękne serce i dobroć. Udowadnia także, jak bardzo warto cenić drobne rzeczy, małe gesty i wdzięczność. Życzliwość i uważność na drugiego człowieka są niezwykle ważnymi wartościami, a w tej książce wybrzmiały szczególnie. Przepiękna opowieść, wypełniona uroczymi ilustracjami.

Bardzo polecam!

„Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot”

Tekst: Anna Podsiadło

Ilustracje: Anna Magiera

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.