Tulibuba i magia przytulania – Wydawnictwo PRYZMAT

Lubię, cenię i z całego serca polecam książki dla dzieci, w których także dorośli znajdą ważne, dające do myślenia przesłania. O jednej z nich pragnę dziś Wam napisać.

„Tulibuba i magia przytulania” od wydawnictwa Pryzmat to bogato ilustrowana, ciekawa i poruszająca serce historia, której z przyjemnością patronuję. Znajdziecie w niej nie tylko wartką, mądrą opowieść, ale także ponadczasowy przekaz.

Lektura idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców!

koszyk

Tulilandia to wyjątkowe miejsce. Krainę tę zamieszkują niewielkie, włochate stworzenia, które kochają przytulanie! Zdecydowanie największym przytulasem jest tytułowy Tulibuba, który uwielbia bliskość ukochanej, puszystej, mięciutkiej mamy.

Pewnego dnia w Tulilandii stało się coś dziwnego! Nagle zrobiło się szaro, na placu zabaw zaległa cisza, nikt się nie śmiał, nie przytulał, a dorośli nie zważali na swoje pociechy. Mało tego! Wszyscy mieli na głowach dziwne czapeczki ze świecącymi ekranami… Zszokowany malec nie rozumiał dlaczego wszyscy tak dziwnie się zachowują, nawet jego ukochani rodzice. Zawsze byli dla niego oparciem, zawsze mieli dla niego czas, a teraz żyją jakby w innym świecie.

Jesteście ciekawi co wydarzyło się w Tulilandii i kto był sprawcą całego zamieszania? Chcecie przekonać się jak wielka siła drzemie w słowach, które zaszczepiamy w dzieciach wychowując je z mądrością i szacunkiem? Czy warto robić to co narzucają nam inni, czy jednak najcenniejsze jest to, co mamy w sercach i co czujemy za właściwe?

Cieszę się bardzo, że można rozmawiać o wartościach w tak przystępny, ciekawy sposób. Małe dzieci najlepiej oswajają ważne tematy poprzez wciągające, przygodowe książki, w których bohaterowie zmagają się z wyzwaniami. W tej historii autor dotyka ważnych tematów, podając je w rewelacyjny, piękny sposób. Znajdziecie tu uważność, której coraz częściej nam – dorosłym brakuje, przekonacie się jak ważne jest przekazywanie dzieciom dobrych wzorców, które później w ich życiu pięknie procentują. Docenicie moc przytulania, które tak wspaniale działa na organizm, zapewniając o miłości, poczuciu bezpieczeństwa, rozluźniając mięśnie, łagodząc bóle, kojąc nerwy, dodając energii, czy regulując oddech. To książka wielowymiarowa, pokazując jak wielką szkodą jest oddalanie się od siebie, brak relacji w rodzinie i obojętność na drugiego człowieka. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w niej dużo dobra.

Polecamy z całego serca!

„Tulibuba i magia przytulania”

Tekst i ilustracje: Marek Anioł

Oprawa: twarda

Ilość stron: 24

Dla dzieci: 3 – 6 lat

Wydawnictwo PRYZMAT

Dodaj komentarz