Hotel zimowych snów – Wydawnictwo ESTERI

Dziś zimowa opowieść! Wydawnictwo Esteri przygotowało ciepłą, uroczą historię o zwierzętach zapadających w sen zimowy. Ta rymowana opowieść o mieszkańcach lasu spodoba się najmłodszym czytelnikom. Każdą stronę wypełniają piękne ilustracje.

koszyk

Pan Lis pracuje w leśnym hotelu. Uwija się jak w ukropie, żeby przygotować wszystko na lokatorów, którzy wkrótce w nim zagoszczą. Pracy jest bardzo dużo! Zamiata liście, ściera kurze, wietrzy. W końcu pomieszczenia zapełniają się. Przybywa miś, borsuk, nietoperz, jeż, popielica, szop pracz, suseł, orzesznica, wiewiórka, nietoperz. Robi się małe zamieszanie, ale lis znajduje antidotum na każdy problem. Tu donosi miodu do herbaty, tam planuje zmienić pościel malcowi, który posiusiał się do łóżka, ma nawet specjalną kołderkę dla nietoperza zwisającego głową w dół! Ach, trzeba też poczytać bajki maluchom.

Gdy we wszystkich pokojach zwierzęta już zasnęły, lis wciąż czuwa nad ich snem, pamięta o każdym z gości, a później przychodzi wiosna i czas na odpoczynek, najlepiej z piękną książką!

Urocza, ciepła opowieść o trosce, czułości, zrozumieniu, potrzebach innych, o różnorodności, odmienności i o leśnych mieszkańcach. Bardzo nam się spodobała i będziemy do niej wracać. Polecamy!

„Hotel zimowych snów”

Tekst: Thomas Krüger

Ilustracje: Eleanor Sommer

Tłumaczenie: Magdalena Kaczmarek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Wydawnictwo ESTERI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.