Choinka. Jestem jaka jestem – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dziś wyjątkowa książka na świąteczny czas. „Choinka. Jestem jaka jestem” z wydawnictwa Dwukropek to piękna, liryczna opowieść o tym, co tak naprawdę liczy się podczas świąt Bożego Narodzenia.

koszyk

Książkę napisał i zilustrował Yuval Zommer, którego twórczość pokochaliśmy za serię książek o przyrodzie (piękne, dużego formatu pozycje z serii: Wielka księga robali, ssaków, ptaków, zwierząt morskich). Tym razem opowieść porusza temat miłości, wsparcia, nadziei.

Mała jodełka wiedzie swój żywot pośród pięknych, dużych, dostojnych drzew. Nie wyrosła na okazałą choinkę, jest bowiem mała i brzydka. Gdy nadeszła zima do lasu przybyli ludzie z piłami i wycięli okoliczne piękne drzewka. Ona została. Sama. W ciszy. Wraz z nadejściem poranka wokół choinki nastał gwar zwierząt. Leśni przyjaciele udekorowali ją najpiękniej jak potrafili a śmiech i radość niosły się na całą okolicę. Nocą piękna spadająca gwiazda ozdobiła jej czubek, a przyjaciele zasnęli w jej otoczeniu. Czuła się kochana i nie bała się już samotności. Nastawały kolejne pory roku, a ona nigdy nie była już sama!

Urokliwa, ciepła, mądra opowieść. Historia porusza temat przyjaźni, bliskości, potrzeby akceptacji i udowadnia że liczy się wnętrze, a nie wygląd zewnętrzny. Będzie także idealnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat tego, by nie oceniać kogoś po wyglądzie. Jest przepięknie zilustrowana! To małe dzieło sztuki. Polecamy serdecznie!

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

One thought on “Choinka. Jestem jaka jestem – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz