Gryzik – Wydawnictwo DALEJ

Książki dla dzieci mają w sobie ogromną moc! Z tej mocy powinni korzystać nawet dorośli. Bardzo cenię wartościowe, pełne mądrości książki, w których między wierszami można odczytać wiele pięknych przesłań. O jednej z takich wyjątkowych literackich perełek chciałam Wam dziś napisać.

Z radością powitałam na rynku książki dziecięcej nowe wydawnictwo Dalej i z ogromną przyjemnością patronuję pierwszej książce, która ukazała się pod skrzydłami tej oficyny. „Gryzik” autorstwa Moniki Kamińskiej, z urokliwymi ilustracjami Katarzyny Zielińskiej jest lekturą skierowaną nie tylko do dzieci. Jestem pewna, że nam – dorosłym przyda się bardzo ta wielka lekcja empatii, ufności i dobra, którą emanuje bohater książki.

koszyk

Tylko w przedsprzedaży darmowa wysyłka! Premiera 15 maja 2022 roku.

„GRYZIK” będzie świetnym prezentem na nagrody przedszkolne i szkolne z okazji zakończenia roku. Zamawiając większą ilość książek (20 – 30 egzemplarzy) koszt książki to tylko 20 zł i darmowa przesyłka. Warto skorzystać 🙂

Książka zaskakuje wieloma sytuacjami, a szczególnie tym, że napisana jest z dwóch perspektyw: małego chłopca i stworka imieniem Gryzik. Ten świetny zabieg bardzo dużo wnosi do całej historii i sprawia, że można poczuć emocje i sytuację ze strony dwóch głównych bohaterów.

Pewnego dnia chłopiec dojrzał brzydki, mały ogonek, wystający ze starej skrzynki po owocach. Bardzo był ciekaw kto jest jego właścicielem, dlatego przyniósł miseczkę z mlekiem i zostawił ją w ogrodzie. Wieczorem nie było ani mleka, ani ogonka… Za jakiś czas chłopiec ujrzał dziwne stworzonko i z miejsca między dwojgiem zawiązała się nić przyjaźni. Dwa razy dziennie Gryzik dostawał mleko od chłopca, aż pewnego dnia mama dojrzała stworka i z przerażeniem zabrała synka, zabraniając mu zabawy z Gryzikiem. Mało tego! Postanowiono nawet go złapać, dlatego zawołano hycla… Pewnego razu chłopcu udało się wymsknąć z mlekiem do swojego przyjaciela i wtedy wydarzyło się coś niezwykłego! Pewnie jesteście ciekawi jak dalej potoczyła się ta historia? Och, nie zdradzę Wam ani słowa więcej, napiszę jedynie, że wtedy zadziała się prawdziwa magia serc!

Kiedy jesteśmy dziećmi wówczas z sercem na dłoni podchodzimy do każdej istoty. Mamy nieograniczone pokłady dobra, empatii i współczucia, a później przychodzi taki czas, że stajemy się nieufni, obojętni, i jakby pozbawieni serca… Mały Gryzik – bohater tej cudownej, wzruszającej książki udowodni, że w każdym z nas w głębi serca jest dobro, tylko musimy do niego częściej zaglądać. Czasem szybko się złościmy, czasem nie traktujemy dzieci po partnersku, tylko z góry narzucamy własne zdanie, czasem brakuje nam cierpliwości na zrozumienie.

Ta opowieść jest piękną, wartościową historią, udowadniającą, że zawsze warto patrzyć sercem i nikogo nie wolno osądzać po wyglądzie. Bardzo urzekła mnie historia Gryzika, wyjątkowej, dozgonnej przyjaźni, dlatego czytaliśmy ją ze Stasiem już wiele razy i za każdym razem wzruszam się tak samo! Cudowny, delikatny język, piękne ilustracje i wartościowa treść – tę książkę koniecznie warto mieć w swojej biblioteczce. Bardzo polecamy.

„Gryzik”

Tekst: Monika Kamińska

Ilustracje: Katarzyna Zielińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo DALEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.