Misja pszczoła – Pasieka Smakulskich

Nasza przyszłość zależy od pszczół! To najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety. Bez nich nie ma roślin, owoców, warzyw i … życia! Niestety byt tych owadów coraz częściej jest zagrożony, a ich populacja na świecie zmniejsza się drastycznie z roku na rok. Wszystko w naszych rękach. Tak – w Twoich, moich, naszych bliskich, sąsiadów i każdej osoby na tej planecie. Naprawdę nie potrzeba wiele. Najważniejsza jest świadomość, dobra edukacja i odrobina chęci, a przede wszystkim wartościowe i piękne książki, które pomogą ten temat oswoić.

Dziś chciałam pokazać Wam książkę, której z radością patronuję!

„Misja pszczoła” powstała z potrzeby serca i wielkiej pasji pszczelarza Piotra Smakulskiego, który oprócz hodowli pszczół i sprzedaży miodu dzieli się z innymi wiedzą o tych wyjątkowych owadach, a także wprowadza w pszczelarstwo każdego kto tylko chce tego spróbować.

koszyk

Książka jest bardzo ciekawie, jasno i przejrzyście przygotowana, dlatego zainteresuje już kilkuletnich czytelników, ale będzie również wartościową lekturą dla starszych dzieci i całych rodzin. Wiedzę z niej powinien posiąść każdy człowiek, bez względu na wiek.

Opowieść pełna jest ciekawostek, wiedzy i bardzo ważnych wskazówek. Poznacie z niej kilku wrogów pszczół, a także powody, przez które owady te mogą wyginąć. Dowiecie się jak ważne jest sianie, jak niebezpieczna jest susza, jak żyć na co dzień ekologicznie, z poszanowaniem przyrody. Dostaniecie cenne wskazówki i proste instrukcje z pomysłami jak zrobić dla tych owadów specjalne domki, przekonacie się jak ważną i cenną pracę wykonuje pszczelarz i przede wszystkim poznacie te owady z bliska, dowiadując się o nich licznych ciekawostek.

Koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Powinna być to lektura obowiązkowa. Czytajcie, rozmawiajcie z dziećmi i bądźcie świadomi, że tak niewiele potrzeba od nas, by uratować świat. Wspaniałe i zabawne ilustracje przygotowała Miriola Dzik.

Bardzo polecam!

„Misja pszczoła”

Tekst: Piotr Smakulski

Ilustracje: Miriola Dzik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 30

Dla dzieci: 5+

Wydawca: Pasieka Smakulskich

Pasieka Smakulskich

One thought on “Misja pszczoła – Pasieka Smakulskich

  • 16/05/2022 at 12:10
    Permalink

    Dobrze, że są takie książki, musimy uczyć dzieci od najmłodszych lat, że bez Pszczół nie będzie życia na Ziemi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.