Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiem – Wydawnictwo WILGA

Kocham książki dla dzieci, które rodzicom także sprawiają wiele radości podczas wspólnej lektury. Takie, które czyta się jednym tchem i w których można odnaleźć kawałek siebie. Felcia jest właśnie taką książką!

Autorem i ilustratorem przygód kilkuletniej dziewczynki jest Paweł Pawlak. Na kartach książki znajdziecie krótkie, przygodowe historie Felci, która bacznie obserwuje świat, jest bardzo wrażliwa, kocha rysować i urodziła się w czasach przed internetem!

koszyk

Felcia urodziła się nieco więcej niż pół wieku temu, więc jej świat wyglądał inaczej niż dziś. Nie było internetu, komputerów, ani telefonów komórkowych, a telewizor w domu był prawdziwym rarytasem. Felcia nie miała tego, co obecnie jest dla nas czymś normalnym, ale miała za to dużo czasu, podwórko pełne przyjaciół, trzepak i przygody. Miała swój przytulny, mały świat, w którym czytelnicy mają okazję jej towarzyszyć.

Krótkie, wypełnione humorem i bystrymi spostrzeżeniami rozdziały wprawią w dobry humor każdego czytelnika, bez względu czy ma lat 5, czy 65! Myślę, że będzie to świetna lektura łącząca pokolenia, bowiem rodzice i dziadkowie odnajdą tu kawałek swojego życia, a dzieci posłuchają jak wyglądały czasy, kiedy to ich dziadkowie byli mali.

Felcia z wielką wrażliwością pochyli się nad bezbronnym pisklakiem, który wypadł z gniazda, z piękną miłością w sercu będzie szykowała dla mamy niespodziankę z okazji jej urodzin i z ogromną pasją będzie próbowała swych sił na scenie. Z ciekawością będzie rozpakowywała paczki od cioci z Ameryki i z radością chciałaby się dzielić wszystkimi pięknymi książkami, które dostaje regularnie od rodziców.

Znajdziecie tu ponad trzydzieści oryginalnie opowiedzianych historii. Książka ma swój wyjątkowy klimat, a ilustracje zachowane są w jednej tonacji. Jestem pewna, że pokochacie Felcię równie mocno jak my!

Bardzo polecamy.

„Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiem”

Tekst i ilustracje: Paweł Pawlak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.