Graficzne powieści dla młodzieży – Wydawnictwo EGMONT
Dziś moja nastoletnia córka Michasia przygotowała dla Was wpis z ciekawymi i nietuzinkowymi powieściami graficznymi dla młodzieży. Pierwsze miłości, niełatwe, choć piękne przyjaźnie, brak tolerancji, dochodzenie do samoakceptacji, przekraczanie granic – to wszystko i wiele więcej znajdziecie na kartach obu książek.
Komiksy z cyklu DC powieść graficzna 13+ są bardzo nieoczywistym spojrzeniem na popularnych herosów, którzy zyskali zupełnie nowe, młodociane wcielenia. Oczarowały nas te wydania, za szatę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy.
Zapraszam do lektury! Jeśli szukacie ciekawych propozycji dla młodzieży w wieku około 13-16 lat to obie powieści graficzne będą ciekawą propozycją.
„Młodzi Tytani. Raven”
„Młodzi Tytani. Raven” to komiks opowiadający o nastoletniej dziewczynie, która w młodym wieku przeżyła coś strasznego: jednak całą historię poznajemy stopniowo, podczas kolejnych kłopotów i wydarzeń. Pewnego dnia podczas przejażdżki samochodem dochodzi do tragicznego wypadku: wypadku, który zmienia życie siedemnastolatki na zawsze. Raven traci swoją mamę zastępczą oraz własną pamięć: każde wspomnienie, nawet własne zdanie czy najbliższe osoby po prostu znikają z jej głowy. Naprawdę mało wie o sobie, zwłaszcza o swojej trudnej przeszłości, o której chciałaby się dowiedzieć o wiele więcej. Kiedy można powiedzieć, że stan dziewczyny trochę się poprawił ta przeprowadza się i zaczyna naukę w liceum. Szybko znajduje nowych znajomych, z którymi mocno się zaprzyjaźnia. Ważną dla niej osobą staje się Max, która skrywa ogromny sekret. Raven wydaje się, że wszystko jest wspaniale, lecz rzeczywistość wcale nie jest taka kolorowa. Siedemnastolatka słyszy w swojej głowie głos demona, sprawia też, że znienawidzona przez nią osoba ma zagrażające życiu wypadki. Dziewczyna ma również problem z emocjami, lecz ma przy sobie przyjaciół, którzy wspierają ją w trudnych chwilach.
„Catwoman. W blasku księżyca”
„W blasku księżyca” to komiks dla starszych czytelników. Selina przez piętnaście lat musi się męczyć w życiu, które nie jest usłane różami. Jednak kiedy w domu pojawia się okrutny Dernell rozumie, że nie może dłużej tam zostać. Mężczyzna powoduje, że dziewczyna traci to, co dla niej najważniejsze. Zostaje bez domu, lecz ze zdziwieniem odkrywa, że nie jest to najgorsze. Wreszcie czuje się wolna i może być w pełni sobą, bez ograniczania ze strony rodziców. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi potworna bestia, mordująca mieszkańców miasteczka. Nikt nie wie, co za potwór kryje się za tymi przypadkami. Selina, zwana teraz Catgirl wiedzie trudniejsze, choć przyjemniejsze życie. Musi wykazać się ogromnym sprytem, zwinnością i mądrością podobnie jak koty. Na szczęście nie jest sama: poznaje podobnych do niej, lecz jednocześnie odmiennych przyjaciół, na których ogromnie jej zależy.
Komiksy charakteryzują się wprost przepięknymi, żywymi i pełnymi kolorów ilustracjami, czyli tym, co w komiksach jest najważniejsze. Prócz tego znajdziemy w nich ogromnie wciągającą fabułę, pełną szczegółów, pozwalającą samemu odkrywać historię głównych bohaterów krok po kroku. Podczas czytania napotkamy wiele niespodziewanych zwrotów akcji, ciekawych zdarzeń i świetnych bohaterów, zaliczając w to czarne charaktery.
Oba komiksy, zwłaszcza „W blasku księżyca” są przeznaczone dla starszych czytelników, chodzi nie tylko o ważne sytuacje społeczne, lecz również o język, którego używają bohaterowie. Zaś po historię o Raven mogą sięgnąć głównie trzynastolatkowie, czy kochający podobne historie czytelnicy. Główni bohaterowie obu komiksów przeżywają trudne sytuacje, dotyczące ich życia, ich celem jest dowiedzieć się, kim są tak naprawdę, choć los wciąż podrzuca im ciężkie kłody pod nogi. Obie książki polecam dla każdego, kto uwielbia historie w formie komiksu, należy do wytrawnych czytelników, przepada lub nie za szkołą – nauka tam odgrywa dość ważną rolę w życiu lub lubi akcje toczące się głównie w tym miejscu! Komiksy są również dla tych, którzy lubią ciekawe przygody, podczas których nigdy nie mogą przewidzieć co się stanie w przyszłości i chętnie takie sami by przeżyli!
Polecam!
Michalina, lat 13
Pingback: Młodzi Tytani. Beast Boy – powieść graficzna. Wydawnictwo EGMONT – wNaszejBajce.pl