Młodzi Tytani. Beast Boy – powieść graficzna. Wydawnictwo EGMONT

Kilka miesięcy temu Michasia dzieliła się z Wami dwiema graficznymi powieściami dla młodzieży, do których możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś przyszła pora na kolejny tom w serii!

Jeśli szukacie ciekawych propozycji dla nastolatków to koniecznie zainteresujcie się tą serią. Jestem pewna, że książki zwrócą uwagę nawet opornych i wybrednych, dorastających czytelników. Każdy tom porusza ważne tematy społeczne i relacje.

Na recenzję zaprasza dziś Michasia!

koszyk

„Młodzi tytani. Beast Boy” to komiks, który wywarł na mnie duże wrażenie i zajął specjalne miejsce na półce. Ta niezwykła książka opisuje historię Garfielda Logana: nastoletniego chłopaka, charakteryzującego się zielonymi pasmami włosów. Nasz główny bohater, mimo zamieszkiwania małego miasteczka nie cieszy się wysoką popularnością w szkole, a jak możemy dowiedzieć się z celów, jakie sobie postawił na początku komiksu, bardzo chciałby móc spędzać czas z niezwykłą szkolną elitą.

Czas ucieka, trzecia klasa liceum dobiega końca, a jego status wciąż się nie zmienia. Prawdopodobnie zostałoby tak już do końca, gdyby Gar przypadkowo nie podjął się zupełnie szalonego wyzwania. Wystarczy kilka godzin, a dzięki zaimponowaniu popularnym dzieciakom w szkole jego popularność gwałtownie wzrasta. Jednak to nie jedyna rzecz, która diametralnie zmienia jego spokojne życie. Przytłaczająca prawda, odkrywa zupełnie przypadkiem nowe możliwości przed nastolatkiem i w jedną noc nasz główny bohater zmienia się nie do poznania.  Do tego wyraźnie interesuje się nim dziewczyna, o którą uwagę walczył już od dawna. Brzmi idealnie, prawda?

W końcu wszystko co dobre, szybko się kończy. Jak to miał w zwyczaju los, złośliwie stara się zniszczyć wspaniałe dni Garowi, znanemu teraz pod przezwiskiem Beast Boy. Przez palącą potrzebę zdobycia uznania wśród bardziej znanych rówieśników, chłopak podejmuje się szalonych wyzwań, które powodują same kłopoty. Na szczęście towarzyszą mu w tym przyjaciele, którzy starają się wspierać go na każdym kroku, mimo własnych, poważnych spraw. Jednak nawet najbliższym przyjaciołom nie mówi się wszystkiego. Odkąd Gar zaczął podążać nową ścieżką, towarzyszą mu dziwne zjawiska, dotyczące jego ciała. Zaraz, czy to nie zielone, psie łapy?! Beast Boy musi się zmierzyć z prawdą, przeciwnościami losu i podejrzanymi gagatkami, a do tego opanować swój dziwny „dar”…

Komiks nie tylko jest bogaty w nadające charakter powieści, kolorowe ilustracje, lecz także w interesującą fabułę, która już na początku wciąga czytelnika w niezwykły świat Gara. Książka, mimo drobnych elementów fantastycznych opowiada sytuacje, w jakich mogą znaleźć się nastolatkowie i można powiedzieć, że delikatnie pomaga im rozwiązać problemy. Komiks nie miewa nudnych momentów, gdyż wciąż główny bohater coś przeżywa: a to odkrywa straszną, ukrywaną prawdę, a to otrzymuje kolejne zmartwienia lub wrogów od losu. Jednak mimo to zdarzają się zarówno zabawne jak i pozytywne momenty, i to wielokrotnie: to właśnie one są tutaj najcenniejsze. Powieść uczy także szacunku do zwierząt. O tej przejmującej historii można powiedzieć, że uczy prawdziwej mocy przyjaźni, zapewni czytelnikowi dreszczyk emocji oraz miłe spędzenie czasu. Wciąż zaskakuje nowymi akcjami, ciekawymi wyzwaniami dla bohaterów i nawet miłosnymi wątkami. Myślę, że ta przygoda z pewnością powinna trafić w ręce każdego miłośnika komiksów, zwłaszcza, jeżeli są zainteresowani tematyką zwierząt. Gorąco polecam!

Michalina, lat 13

„Młodzi Tytani. Beast Boy”

Scenarzysta: Kami Garcia
Ilustrator: Gabriel Picolo
Tłumacz: Alicja Laskowska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 184

Dla czytelników: 13+

Wydawnictwo EGMONT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.