Poradnik młodych ratowników Ziemi – Wydawnictwo PWN

Ziemia potrzebuje naszego ratunku i dobrze o tym wiemy. Coraz częściej i coraz głośniej wybrzmiewają apele o to, by zatroszczyć się o naszą planetę, bo my jesteśmy na niej jedynie gośćmi. Jak nie pogubić się w gąszczu informacji, porad i wskazówek? Jak pokazać młodym czytelnikom o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? Jak zacząć ratować świat?

Tomasz Samojlik przygotował ciekawą, pełną wiedzy, inspiracji i porad lekturę, z której skorzysta cała rodzina. Od lat cenię każdą pozycję tego autora, bowiem w jego książkach czuć pasję, serce i ogrom wiedzy. Ten niestrudzony popularyzator nauki i badacz historii przyrodniczej w ciekawy i przystępny sposób opowie Wam jak małymi kroczkami możemy zmienić świat na lepszy.

koszyk

Książka przygotowana jest w bardzo przejrzystej i urozmaiconej formie.

Znajdziecie tu rysunki, schematy, komiksowe sekwencje i infografiki. Dzięki tak różnorodnym formom zachęci dzieci do samodzielnej lektury. Myślę, że z powodzeniem można ją czytać dzieciom już od około 7 roku życia. Będzie także świetnym uzupełnieniem wiedzy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Aby jak najlepiej zrozumieć temat i cel dbania o Ziemię musimy dowiedzieć się czym ona jest i jakie procesy w niej zachodzą. Młodzi czytelnicy dowiedzą się zatem, czym jest nauka, przyroda, Ziemia, wszechświat, biosfera, naturalne wymieranie, ekosystem, różnorodność biologiczna, czy katastrofa ekologiczna. Zapoznacie się z wpływem człowieka na rośliny, lasy, zwierzęta, wody, glebę, atmosferę. Przekonacie się, czym jest globalne ocieplenie i nasza odpowiedzialność za planetę. Poznacie 5 prostych kroków, które powtórzone 8 miliardów razy ocalą Ziemię. Znajdziecie wskazówki mówiące o tym, jak ograniczyć emisję gazów cieplarnianych zmniejszyć zużycie wody, marnowanie jedzenia i produkcję śmieci. Poznacie także pojęcie „rześkiego domu”, czyli takiego, który nie będzie szkodził naturze. Przekonacie się dlaczego warto ograniczyć zużycie papieru, kupowanie nowych ubrań, czy środków czystości zawierających mikroplastik. Te i wiele więcej informacji czeka na kartach niezwykle ważnej, pełnej wartości książki.

Ziemia krzyczy o ratunek, a teraz są ostatnie chwile żeby zdążyć przed katastrofą. Mam wielką nadzieję, że wiele osób sięgnie po tę książkę i zaczerpnie z niej inspiracje. Na każdym polu nasze małe kroczki zmieniają świat – NASZ świat, który mamy jeden i nie możemy go zniszczyć.

Bardzo polecam lekturę tej książki. Będziemy do niej wracać regularnie i starać się jak najlepiej gościć na Ziemi, z szacunkiem do przyrody i natury.

„Poradnik młodych ratowników Ziemi”

Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 100

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: PWN

Znalezione obrazy dla zapytania pwn logo

One thought on “Poradnik młodych ratowników Ziemi – Wydawnictwo PWN

Dodaj komentarz