GEMINO – gra – Wydawnictwo EGMONT

Dziś mam świetną propozycję dla miłośników gier logicznych. Proste zasady „GEMINO” zachęcą do rozgrywek całą rodzinę. Jeżeli lubicie klasyczne „kółko i krzyżyk” to spodoba się Wam i ta gra, bo każda partyjka zapewnia wciągającą rozgrywkę. Aby wygrać trzeba planować swoje ruchy, blokować i przechytrzać przeciwników, a to wszystko dzieje się na dwóch planszach jednocześnie!

 

 

W pudełku znajdziecie 56 płytek, z czterema różnymi symbolami, a do tego dwie, dwustronne plansze. Przebieg gry jest dziecinnie prosty. Obie plansze kładziemy na stole obok siebie i każdy z uczestników zabawy bierze po 14 płytek z wybranym przez siebie symbolem. Te które zostały odkładamy do pudełka. Rozgrywkę rozpoczyna najmłodszy gracz, a później występuje kolejność zgodnie ze wskazówkami zegara. Gracz zagrywa dwie płytki. Pierwszą kładzie na dowolnie wybranej planszy, na dowolnym, wolnym polu. Później kolejną płytkę kładzie na drugiej planszy, na dowolnie wybranym pustym polu – w tym samym kolorze. Uczestnik otrzymuje punkt, jeśli na którejś z plansz ułoży cztery swoje płytki w linii.

Koniec gry jest wówczas, gdy uczestnik zdobędzie trzy punkty (trzy razy ułoży cztery swoje płytki w jednej linii). Wówczas to on jest zwycięzcą. W przypadku gry dwuosobowej każdy musi ułożyć pięć swoich płytek w linii, aby zdobyć punkt.

Gra odznacza się bardzo solidnym wykonaniem, dzięki czemu przetrwa częste i intensywne rodzinne rozgrywki. Mogą w niej uczestniczyć od 2 do 4 osób i skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, choć mój pięcioletni Staś doskonale sobie radzi w towarzystwie starszego rodzeństwa. Jedna partyjka trwa około 15 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykBardzo polecamy! Pełna emocji, główkowania i sprytu gra, która zachwyci całą rodzinę. Jeżeli szukacie wartościowego i mądrego prezentu to GEMINO będzie strzałem w dziesiątkę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.