Gdzie ten ssak? – Wydawnictwo AWM

Już jest! Kolejny tom z serii „Wysil wzrok” z wydawnictwa AWM od kilku dni umila nam wspólne chwile. Tej lektury nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce. Moje dzieci od pierwszych lat życia pasjonują się zwierzętami, dlatego szczególnie wypatruję książek w tym temacie. Po fascynacji lekturą „Gdzie ten ptak” o której pisałam tutaj —> KLIK, przyszła pora na ssaki. Ach, jak dużo tu się dzieje!

 

 

Również i tym razem autor, Dawid Kilon nie zawiódł naszej ciekawości. Na kartach książki zawarł wiele wartościowej, przystępie ukazanej wiedzy, uzupełnionej świetnymi ilustracjami. Książka wydana jest w dużym formacie, twardej oprawie i na grubszym papierze. Na 44 stronach znajdziemy ponad 70 gatunków ssaków występujących stale na terenie naszego kraju. To lektura dla całej rodziny, gdyż zarówno mój najmłodszy, pięcioletni synek jak i starsze dzieci chętnie sięgają po książkę.

To prawdziwa kopalnia wiedzy, którą dzieci chłoną przez zabawę. Liczne, duże, barwne, realistyczne ilustracje uzupełniają każdą stronę oraz występują na siedmiu dużych planszach. Znajdziemy tu rozkładówki informacyjne, jak i te, w których trzeba poćwiczyć spostrzegawczość, odszukując wskazaną liczbę poszczególnych gatunków.

Mali czytelnicy poznają ssaki kopytne, drapieżne, łasicowate, gryzonie, zajęczaki, nietoperze, walenie. Dowiedzą się jak można obserwować ssaki, poznają gatunki znajdujące się pod ścisłą i częściową ochroną. Nauczą się rozpoznawać tropy aż dwudziestu osobników, a nawet będą mogły wybrać się na zwierzęcą ekspedycję, dzięki grze zawartej na kartach książki. Wystarczy użyć kostki i pionków z dowolnej planszówki i już można przeżywać niesamowite emocje podczas wspólnych rozgrywek. Pod koniec znajdziemy rozwiązania do wszystkich plansz (tak na wszelki wypadek, choć wierzę że nie będą one Wam potrzebne).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo wartościowa, starannie wydana publikacja. Seria ta nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, ale uczy także szacunku do przyrody, ćwiczy spostrzegawczość, zapewnia mądrze i ciekawie spędzony czas. Spodoba się starszym przedszkolakom, jak i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Oba tytuły są godne uwagi, a my już nie możemy doczekać się kolejnej pozycji w serii.

 

 

 

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Dodaj komentarz