Gili, gili- słówka z ostatniej chwili. Wydawnictwo ZAKAMARKI

Och, jakie to jest piękne! Książki dla niemowląt i małych dzieci szczególnie mnie rozczulają. A ta jest wyjątkowa. Pierwsze słowa dzieci w rozmówkach zilustrowanych przez niezrównanego Benjamina Chauda porwały całą moją rodzinę, a przecież nie ma w niej już najnajów. Dziękuję Ci wydawnictwo Zakamarki – teraz chodzi mi po głowie myśl o takim małym brzdącu, który mógłby poznawać świat z tych cudownych rozkładówek.

 

 

“Gili, gili, słówka z ostatniej chwili”  to w całości kartonowa lektura już dla kilkumiesięcznych molików. Autorką tekstu jest Corinne Dreyfuss, ilustracje zaś przygotował Benjamin Chaud, którego znacie z pewnością z serii książek o Pomelo, czy innych wspaniałych pozycji dla starszych dzieci (np. “Wierzcie w Mikołaja!”, “Sto porad dla nieśmiałych”, czy “Yeti”).  Z języka francuskiego książkę przełożyła Katarzyna Skalska.

Na 30 stronach dzieci zobaczą otaczający je świat. Duże, wyraźne, wymowne ilustracje pokazują bliskie maleństwu osoby i sytuacje jakie mogą je spotkać. Jest wychodząca z domu mama i maluch zostający z tatą, jest niania, która zostaje z dzieckiem pod nieobecność rodziców, jest urocza scena z karmiącą piersią rodzicielką, a jest i zostawiona po psie kupa, obsikany podczas zmiany pieluszki tata, czy ulubione zabawki. Są babcia z dziadkiem, a nawet jest siusiak i siusiajka. Jest prawdziwe życie! Jest duża dawka humorystycznych obrazów, są wyrazy dźwiękonaśladowcze, a przede wszystkim jest dobra zabawa, która może być także pretekstem do wielu rozmów z maluszkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Wygodny, prostokątny format, twarde karty z zaokrąglonymi rogami i przyjemne ilustracje z pewnością zachęcą malutkiego czytelnika do częstego sięgania po tę książkę. Nie ma w niej chaosu i nadmiaru bodźców, nie rozprasza, skupia się jedynie na konkretnych osobach, przedmiotach i czynnościach. Pokazuje także skutki zachowań, emocje i uczy poprzez zabawę. Bardzo wartościowa lektura i świetny pomysł na prezent dla odkrywającego świat małego brzdąca. Polecam!

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *