Cześć, Ziemio! – Wydawnictwo Dwie Siostry

Dzisiaj chciałam zabrać Was w podróż dookoła świata! Tak, tak, nie trzeba ruszać się z kanapy aby odwiedzić ciekawe zakątki globu i ich niezwykłych mieszkańców. Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka idealna do aktywnego czytania – „Cześć, Ziemio!” to wyszukiwanka pełna humoru i nieoczywistych obrazów.

 

 

Autorką i ilustratorką lektury jest Anna Fiske. Ta norweska pisarka, ilustratorka i rysowniczka ukończyła Akademię Sztuk Plastycznych, Rzemiosła i Wzornictwa w Sztokholmie. Jest autorką książek obrazkowych i komiksów, ilustruje także książki innych autorów. Zdobyła kilka nagród i wyróżnień, a jej książki cieszą się popularnością w wielu krajach. Jej charakterystyczna kreska ujęła nas prostotą i dziecięcą nutą, bo można by rzec że obrazy zmalowało dziecko. Jest zabawnie, często komicznie, kolorowo i bardzo przystępnie.

Tłumaczenie na język polski przygotowała Aleksandra Grobelna.

Książka jest dużego formatu, a na jej 36 stronach będziemy doskonale się bawić, bowiem do wyszukania jest kilka postaci, których dzień pełen jest atrakcji. Z ponad 7 miliardów ludzi mieszkających na Ziemi będziemy śledzić losy sześciu bohaterów z różnych stron świata. To wcale nie jest taka prosta sprawa, przecież świat jest ogromny, a ludzie nieobliczalni. Na każdej stronie znajdziemy pytania i nie dotyczą one jedynie wskazania miejsca danej postaci, przedmiotu, czy zwierzęcia. Dodatkową ciekawostką są godziny jakie aktualnie występują w danym kraju, dlatego dzieci mogą oswoić się z różnicą czasową i ją zobaczyć. Moich małych czytelników zachwycił najbardziej list w butelce, od którego zaczęły przygodę z książką, później wybierały kolejno inne postacie, której losy śledziły.

Książka skierowana jest do dzieci od około 3 lat, choć i dużo starsze pociechy będą doskonale się przy niej bawić. Za każdym razem bowiem można trafić na coś nowego, czego poprzednio nie udało się dojrzeć. Śmieszne dialogi, absurdalne często ilustracje i duża dawka przygód zapewnią wiele godzin podczas lektury. To zdecydowanie nie jest książka na raz! Co ważne – spodoba się nawet tym dzieciom które trudno przekonać do książek, gdyż tutaj poczują ważną misję do wykonania. Lektura dla całej rodziny, zaangażowała zarówno mojego pięciolatka, jak i jedenastolatkę. Dzieci wymyśliły zabawę na wyszukiwanie poszczególnych elementów na czas, także trenują nie tylko spostrzegawczość, ale i oswajają się z przegraną (z czym dotąd mój przedszkolak miał największą trudność).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo polecamy! Z pewnością zaprzyjaźnicie się z Lajlą z Dubaju, która wysyła list w butelce, z Borysem z Rosji, który buduje najwyższą wieżę na świecie oraz z resztą mieszkańców ogromnego globu. Książka idealnie wpisuje się w nurt aktywnego czytania i z całą pewnością pobudza wyobraźnię, czego dowodem są liczne historie wymyślone przez trójkę moich dzieci o bohaterach poznanych na kartach tej pozycji. To świetny pomysł na prezent dla małego czytelnika.

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

 

Dodaj komentarz