Cześć, Ziemio! – Wydawnictwo Dwie Siostry

Dzisiaj chciałam zabrać Was w podróż dookoła świata! Tak, tak, nie trzeba ruszać się z kanapy aby odwiedzić ciekawe zakątki globu i ich niezwykłych mieszkańców. Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka idealna do aktywnego czytania – “Cześć, Ziemio!” to wyszukiwanka pełna humoru i nieoczywistych obrazów.

 

 

Autorką i ilustratorką lektury jest Anna Fiske. Ta norweska pisarka, ilustratorka i rysowniczka ukończyła Akademię Sztuk Plastycznych, Rzemiosła i Wzornictwa w Sztokholmie. Jest autorką książek obrazkowych i komiksów, ilustruje także książki innych autorów. Zdobyła kilka nagród i wyróżnień, a jej książki cieszą się popularnością w wielu krajach. Jej charakterystyczna kreska ujęła nas prostotą i dziecięcą nutą, bo można by rzec że obrazy zmalowało dziecko. Jest zabawnie, często komicznie, kolorowo i bardzo przystępnie.

Tłumaczenie na język polski przygotowała Aleksandra Grobelna.

Książka jest dużego formatu, a na jej 36 stronach będziemy doskonale się bawić, bowiem do wyszukania jest kilka postaci, których dzień pełen jest atrakcji. Z ponad 7 miliardów ludzi mieszkających na Ziemi będziemy śledzić losy sześciu bohaterów z różnych stron świata. To wcale nie jest taka prosta sprawa, przecież świat jest ogromny, a ludzie nieobliczalni. Na każdej stronie znajdziemy pytania i nie dotyczą one jedynie wskazania miejsca danej postaci, przedmiotu, czy zwierzęcia. Dodatkową ciekawostką są godziny jakie aktualnie występują w danym kraju, dlatego dzieci mogą oswoić się z różnicą czasową i ją zobaczyć. Moich małych czytelników zachwycił najbardziej list w butelce, od którego zaczęły przygodę z książką, później wybierały kolejno inne postacie, której losy śledziły.

Książka skierowana jest do dzieci od około 3 lat, choć i dużo starsze pociechy będą doskonale się przy niej bawić. Za każdym razem bowiem można trafić na coś nowego, czego poprzednio nie udało się dojrzeć. Śmieszne dialogi, absurdalne często ilustracje i duża dawka przygód zapewnią wiele godzin podczas lektury. To zdecydowanie nie jest książka na raz! Co ważne – spodoba się nawet tym dzieciom które trudno przekonać do książek, gdyż tutaj poczują ważną misję do wykonania. Lektura dla całej rodziny, zaangażowała zarówno mojego pięciolatka, jak i jedenastolatkę. Dzieci wymyśliły zabawę na wyszukiwanie poszczególnych elementów na czas, także trenują nie tylko spostrzegawczość, ale i oswajają się z przegraną (z czym dotąd mój przedszkolak miał największą trudność).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo polecamy! Z pewnością zaprzyjaźnicie się z Lajlą z Dubaju, która wysyła list w butelce, z Borysem z Rosji, który buduje najwyższą wieżę na świecie oraz z resztą mieszkańców ogromnego globu. Książka idealnie wpisuje się w nurt aktywnego czytania i z całą pewnością pobudza wyobraźnię, czego dowodem są liczne historie wymyślone przez trójkę moich dzieci o bohaterach poznanych na kartach tej pozycji. To świetny pomysł na prezent dla małego czytelnika.

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *