Gdzie jest Wally TERAZ? – Wydawnictwo MAMANIA

 

Kilka miesięcy temu dzieliliśmy się z Wami cudowną wyszukiwanką dla dzieci. Wally skradł serca całej naszej rodziny. Tutaj możecie zajrzeć do pierwszej części — KLIK, a dziś prezentujemy kolejny tom z serii.

„Gdzie jest Wally TERAZ?”  to dużego formatu pozycja, która spodoba się dzieciom od około 5 roku życia, ale i dużo starszym również, czego dowodem jest moja nastolatka. Michasia wytrwale strona po stronie szukała ukrywającego się Wally’ego i równie często powraca do tej lektury jak jej młodsi bracia.

Tym razem nasz tytułowy bohater podróżuje w czasie, dzięki czemu możemy zobaczyć świat z dawnych epok i połączyć zabawę z nauką.

Martin Handford zabiera nas do starożytnych piramid, Rzymu, na wyprawy z wikingami, do zamków, czy w odwiedziny do Azteków. Znajdziecie tu szykowny, paryski styl, dawną Japonię, przeżyjecie atak piratów i zabawicie się w tropicieli złota! Przeniesiecie  się nawet do przyszłości, bowiem Wally zgubił się w niej wraz ze swoimi książkami. Czeka Was poważna misja i doskonały trening szarych komórek.

Pod koniec znajdziecie wielką listę kontrolną z setkami dodatkowych rzeczy do odnalezienia, więc zabawy będzie na długi, długi czas. Prawdziwa perełka dla detektywów i miłośników aktywnego czytania, bowiem możecie puścić wodze fantazji i tworzyć własne historyjki do poszczególnych rozkładówek. Do dyspozycji macie aż 40 stron.

Bardzo polecamy i już zacieramy rączki i lupy na kolejny tom. Podobno będzie jeszcze trudniejszy. Jupi! Bardzo lubimy takie wyzwania, a Wy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Wpadliśmy odwiedzić Wally’ego na targach książki Przecinek i Kropka. Bardzo się ucieszył na nasz widok 😉

 

2 thoughts on “Gdzie jest Wally TERAZ? – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz