Mazursy w podróży. Bunia kontra fakir. TOM 1 – Wydawnictwo WILGA

Lubimy podróże, ale jeszcze wiele pięknych zakątków świata przed nami, dlatego często sięgamy po książki które przenoszą nas w ciekawe, inspirujące miejsca. Tym razem wybraliśmy się całą rodziną w dalekie kraje, bowiem pewna wesoła familia postanowiła zrobić sobie wycieczkę po Europie, a my chętnie do niej dołączyliśmy.

 

 

„Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir” to pierwsza z serii książek autorstwa Agnieszki Stelmaszyk opowiadająca o przygodach zwariowanej rodziny, która zwiedza świat i przeżywa wiele perypetii. Na 224 stronach znajdziecie wartką powieść uzupełnioną o liczne ciekawostki o europejskich krajach, zabawne ilustracje, a nawet unikalne zdjęcia z podróży z prywatnego archiwum autorki. Dzięki temu jest to nie tylko książka przygodowa, ale także swego rodzaju przewodnik, a nawet powieść detektywistyczna, bowiem kryć się w niej będzie pewna kryminalna zagadka!

Nadeszły wakacje. Jedenastoletni Jędrek Mazurski wraz z rodzicami, trzynastoletnią kuzynką Marcelą i babcią zwaną przez wszystkich bunią, wyruszają samochodem na podbój Europy. Czeka na nich Frankfurt nad Menem w Niemczech, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelona, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecja, Padwa, Wiedeń oraz nasz rodzimy zamek Książ w Wałbrzychu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każde z tych miejsc nie tylko zaskakuje pięknymi krajobrazami i zjawiskowymi zabytkami, ale rodzinę „prześladuje” także pewien fakir i trójka jego kolesi… Na domiar wszystkiego emocji dostarcza babcia, wdając się w romans z przystojnym Hiszpanem. Zabawnych perypetii nie będzie końca, bo ta rodzinka dostarczy naprawdę solidną dawkę wrażeń. Książkę czyta się jednym tchem. Podzielona jest na rozdziały, z których każdy zakończony jest działem o nazwie „z rodzinnego albumu” pełnym faktów o danym kraju i ilustracji. Zabawna, pełna humoru opowieść spodoba się dzieciom i dorosłym. Idealna propozycja dla wszystkich miłośników podróży i tych którzy chcą poznać pół Europy nie ruszając się z fotela. Bardzo polecamy i już nie możemy doczekać się kolejnych tomów!

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz