Mazursy w podróży. Bunia kontra fakir. TOM 1 – Wydawnictwo WILGA

Lubimy podróże, ale jeszcze wiele pięknych zakątków świata przed nami, dlatego często sięgamy po książki które przenoszą nas w ciekawe, inspirujące miejsca. Tym razem wybraliśmy się całą rodziną w dalekie kraje, bowiem pewna wesoła familia postanowiła zrobić sobie wycieczkę po Europie, a my chętnie do niej dołączyliśmy.

 

 

“Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir” to pierwsza z serii książek autorstwa Agnieszki Stelmaszyk opowiadająca o przygodach zwariowanej rodziny, która zwiedza świat i przeżywa wiele perypetii. Na 224 stronach znajdziecie wartką powieść uzupełnioną o liczne ciekawostki o europejskich krajach, zabawne ilustracje, a nawet unikalne zdjęcia z podróży z prywatnego archiwum autorki. Dzięki temu jest to nie tylko książka przygodowa, ale także swego rodzaju przewodnik, a nawet powieść detektywistyczna, bowiem kryć się w niej będzie pewna kryminalna zagadka!

Nadeszły wakacje. Jedenastoletni Jędrek Mazurski wraz z rodzicami, trzynastoletnią kuzynką Marcelą i babcią zwaną przez wszystkich bunią, wyruszają samochodem na podbój Europy. Czeka na nich Frankfurt nad Menem w Niemczech, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelona, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecja, Padwa, Wiedeń oraz nasz rodzimy zamek Książ w Wałbrzychu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każde z tych miejsc nie tylko zaskakuje pięknymi krajobrazami i zjawiskowymi zabytkami, ale rodzinę “prześladuje” także pewien fakir i trójka jego kolesi… Na domiar wszystkiego emocji dostarcza babcia, wdając się w romans z przystojnym Hiszpanem. Zabawnych perypetii nie będzie końca, bo ta rodzinka dostarczy naprawdę solidną dawkę wrażeń. Książkę czyta się jednym tchem. Podzielona jest na rozdziały, z których każdy zakończony jest działem o nazwie “z rodzinnego albumu” pełnym faktów o danym kraju i ilustracji. Zabawna, pełna humoru opowieść spodoba się dzieciom i dorosłym. Idealna propozycja dla wszystkich miłośników podróży i tych którzy chcą poznać pół Europy nie ruszając się z fotela. Bardzo polecamy i już nie możemy doczekać się kolejnych tomów!

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *