Gdzie jest Wally? – Wydawnictwo MAMANIA

Wally to kultowa postać z lat 90, która teraz powróciła we wspaniałej książce! Serial opowiadał o przygodach chłopaka imieniem Wally i jego przyjaciół, którzy za sprawą magicznej laski podróżują w czasie i przestrzeni.  Cykl filmów zasłynął przede wszystkim z tego, iż w każdym odcinku główny bohater znika. Później pojawia się plansza nieruchoma przedstawiająca krainę, w której dzieje się akcja. Są na niej setki maleńkich postaci. W rogu ekranu zegar odlicza minutę. Widz miał wtedy za zadanie odnaleźć Wally’ego. Narrator dopinguje widzów. Po minucie powiększał się fragment obrazu, gdzie jest Wally.

Fanów tej postaci nie brakowało. W Polsce ukazywała się także seria gazetek zbierana w segregatorach. Wiele osób wspomina je ze wzruszeniem, bo to było ich cudowne dzieciństwo.

Dziś prezentujemy książkę, którą z pewnością pokochają całe rodziny. „Gdzie jest Wally?” to zabawa na wiele godzin!

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Jest w dużym formacie, twardej oprawie i liczy aż 32 strony pełne niespodzianek.

To prawdziwa gratka dla detektywów, tropicieli i miłośników wyszukiwanek. Główny bohater odznacza się charakterystycznym strojem (bluzką w biało – czerwone paski i niebieskie spodnie) oraz ekwipunkiem potrzebnym by wyruszyć w świat: laską, czajnikiem, młotkiem, kubkiem, plecakiem, śpiworem, lornetką, aparatem, maską do nurkowania, paskiem, torbą i łopatą.

Oczywiście Wally nie podróżuje sam, bo wraz z nim rusza wiele innych postaci, które także czekają na odnalezienie. Każda rozkładówka pełna jest historyjek, w których należy odnaleźć głównego bohatera i jego kompanów. Kiedy odnajdziemy wszystkich czekają na nas kolejne zadania. Wystarczy zajrzeć na koniec książki – jest tam lista dodatkowych szczegółów do wyszukania!

Razem z Wallym wybierzemy się do miasta, na stok, plażę, dworzec kolejowy, kamping, lotnisko, stadion sportowy, nad morze, do domu handlowego, muzeum, parku safari, a nawet do parku rozrywki!

Książka spodoba się dzieciom od około 5 lat, a górnej granicy wieku zdecydowanie nie ma! My zasiedliśmy całą, pięcioosobową rodziną do tej lektury i każdy miał z niej tak samo dużo radości i satysfakcji. Emocji i rywalizacji nie brakowało. Wszyscy z takim samym zaangażowaniem wypatrywaliśmy nawet najdrobniejszych elementów wyszukiwanki. To wcale nie jest proste! Lektura zapewni nam wiele wartościowo spędzonych godzin. Jest idealna do samodzielnego czytania, jak i do wspólnej zabawy.

Dzieci potrenują skupienie, uważność, spostrzegawczość, ale także rywalizację. Prześmiesznych scenek jest tak dużo, że można je opowiadać,  puszczając wodze fantazji i rozwijając temat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! Książka „Gdzie jest Wally?” zachwyci starsze przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym. W niektórych rozkładówkach warto użyć lupy, przez co zabawa staje się jeszcze bardzie atrakcyjna! Taki zestaw będzie świetną propozycją na prezent dla małego czytelnika.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *