Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż – Wydawnictwo MAMANIA

Jeśli jesteście z nami od dawna to doskonale wiecie jak bardzo kochamy Wally’ego! Polecamy Wam go już od kilku lat, a w domu mam nawet jednego prawdziwego 😉

Naszym zdaniem jest to najlepsza seria książek z wyszkiwankami.

Wally to kultowa postać z lat 90, która powróciła do nas we wspaniałej serii książek! Serial opowiadał o przygodach chłopaka imieniem Wally i jego przyjaciół, którzy za sprawą magicznej laski podróżują w czasie i przestrzeni.  Cykl filmów zasłynął przede wszystkim z tego, iż w każdym odcinku główny bohater znika. Później pojawia się plansza nieruchoma przedstawiająca krainę, w której dzieje się akcja. Są na niej setki maleńkich postaci. W rogu ekranu zegar odliczał minutę. Widz miał wtedy za zadanie odnaleźć Wally’ego. Narrator dopingował widzów. Po minucie powiększał się fragment obrazu, na którym był Wally.

Fanów tej postaci nie brakowało. W Polsce ukazywała się także seria gazetek zbierana w segregatorach. Wiele osób wspomina je ze wzruszeniem, bo to było ich cudowne dzieciństwo.

Dziś prezentujemy książkę, którą z pewnością pokochają całe rodziny. „Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż” od wydawnictwa Mamania to już czwarty tom przygód i zabawa na wiele godzin!

Recenzje pozostałych tomów znajdziecie tutaj:

  1. „Gdzie jest Wally”
  2. „Gdzie jest Wally teraz?”
  3. „Gdzie jest Wally? w Hollywood”

Autor: Martin Handford

Tłumacz: Zofia Raczek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Wydawnictwo Mamania

koszyk

„Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż” to wyprawa wśród tłumu żarłocznych goblinów, smoków, krasnoludów i olbrzymów. Wally musi odnaleźć kilkanaście zaginionych zwojów czarodzieja Białobrodego.

Każda ilustracja skrywa nie tylko tytułowego bohatera, ale także inne postacie oraz przedmioty, które należy odszukać. Na kartach książki skrywa się potężna armia tropicieli Wally’ego – każdy z nich pojawia się tylko raz podczas całej podróży, więc to nie lada zadanie, aby odszukać 25 kolejnych bohaterów!

Będziecie przedzierać się przez walczących mnichów, jeźdźców smoków, czy nurków głębinowych. Czeka na Was turniej gry w piłkę, atakujące czerwone krasnoludy, zamek pełen wstrętnych paskud i kości, a także bitwa mrocznych rycerzy i leśnych kobiet oraz wiele, wiele więcej! Jest nawet kraina Wallych i cała rozkładówka z naszym ulubieńcem, a wśród nich tylko jeden prawdziwy!

A pod koniec znajdziecie wielką listę kontrolną i setki dodatkowych rzeczy do odnalezienia, więc zapewniam Was, że ta książka gwarantuje długie godziny ciekawych, pełnych emocji zabaw.

Bardzo polecamy! Niezwykle trudno jest mi określić wiek, dla którego skierowane są te książki, bo w naszym domu bawią się z nimi młodsze dzieci, starsze, a nawet dorośli. Wszyscy z równym zapałem śledzimy losy bohaterów i naprawdę dobrze się przy tym bawimy. Każdy tom można czytać niezależnie, choć ja polecam Wam zebrać całą kolekcję! Seria rozeszła się w ponad 72 milionach egzemplarzy na całym świecie. Dołączcie i Wy do ekipy poszukiwaczy Wally’ego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.