„Gaz do dechy! – Odjazdowe opowieści o samochodach” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Mam w domu trzech fanów motoryzacji, dlatego książki o samochodach zajmują ważne miejsce w naszej biblioteczce. Z myślą o chłopcach zamówiłam „Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach”, ale bardzo się pomyliłam, myśląc, że to książka tylko dla nich! Przeczytaliśmy ją wspólnie całą rodziną i gwarantuję Wam, że to ciekawa i wartościowa lektura dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania. Zachwyci dzieci, młodzież i dorosłych.

koszyk

Książkę czyta się niczym doskonałą powieść przygodową, a wiedza kipi z każdej strony. Autor w przyjazny, ciepły, często zabawny sposób przeprowadza nas przez historię, ciekawostki, intrygujące fakty i nowinki techniczne. Znajdziecie tu cały samochodowy świat! Dowiecie się kiedy pierwszy pojazd wyjechał na drogę, poznacie zasadę działania silnika, przeczytacie o dzielnej kobiecie, która w 1888 roku wybrała się z synami w podróż samochodem, a także poznacie inspirujące miłośniczki motoryzacji, czy uczestniczki zawodów rajdowych.

Dowiecie się czym są konie mechaniczne, kto wpadł na pomysł pasów bezpieczeństwa, czy jak wyglądała „ewolucja” opon, bowiem zanim doczekaliśmy się dzisiejszych, pierwsze były drewniane, oblekane zwierzęcą skórą! Poznacie historię z zastosowaniem światła w samochodach, przekonacie się ile elementów potrzeba, by zbudować typowe auto, a nawet zobaczycie jak dawniej wyglądał „kręgosłup” każdego auta, a jak to prezentuje się dziś. Będzie dużo o elektryce, hybrydach, czy samochodach przyszłości, bez kierowcy. Nie zabrakło aut do zadań specjalnych, wyjątkowych perełek, pojazdów budowanych dla VIP-ów. Kiedy przeczytałam Januszkowi, że pewien sułtan ma w swojej kolekcji siedem tysięcy pojazdów, to mój syn od razu stwierdził, że ten człowiek musi mieć smutne życie, bo nie najeździ się każdym z nich wystarczająco dużo 🙂 Nie zabrakło także ciekawostek o mandatach, radiach CB, czy historii powstawania logotypów, umieszczanych na maskach. O tym wszystkim i o wielu innych fascynujących ciekawostkach dowiecie się z kart książki, którą polecamy Wam całym sercem.

Książka jest bogato ilustrowana, pięknie wydana, idealna na prezent!

„Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach”

Tekst: Marcin Prokop

Ilustracje: Tomek Kozłowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz