ESCAPE BOOK „Klątwa faraona” i „Zaginiona wyspa skarbów” – Wydawnictwo BOOKOLIKA

Jak ja lubię książki, w których dużo się dzieje i nad którymi trzeba się sporo nagłówkować! Serię Escape Book z radością objęłam patronatem, bo to cykl bardzo emocjonujących i angażujących dziecko książek. Tutaj potrenujecie spryt, kreatywność, spostrzegawczość, liczenie, czy porównywanie. Rozwiniecie pamięć i nauczycie się rozwiązywać problemy.

Do książek dołączone są arkusze z naklejkami i elementami do wycięcia, tak by lektura angażowała wszystkie zmysły i sprawiała jeszcze więcej radości. Dzięki wielu aktywnościom książki zafascynują nawet najwybredniejszych czytelników. Myślę, że przygodę z nimi mogą zacząć już dzieci w wieku wczesnoszkolnym, choć i starsze pociechy będą miały z nimi wiele radości. Staś ma 8 lat i radził sobie naprawdę świetnie.

Escape Book to dwa tomy przygodowych książek, w których bohaterami jest dwójka dzieci, Fatima i Mark. W tomie „Zaginiona wyspa skarbów” przenosimy się pod karaibskie palmy, bowiem dzieci odwiedziły swoją ciocię i cieszą się pięknymi widokami. Podczas odwiedzin spotkały brodatego staruszka, który ostrzegł ich, by trzymali się z daleka od Zatoki Wraków. Plotki głoszą, że piraci zatapiali tam kupieckie statki… Och, zakazany owoc najbardziej smakuje i dzieci zaintrygowane wieścią ruszyły w to dziwne miejsce, gdzie spotkały liczne wraki statków. Zaniepokojone chciały wrócić do domu, ale było już za późno, gdyż ich niezakotwiczona łódź odpłynęła… Teraz zaczną się prawdziwe przygody! W znalezionym dzienniku pirata Różowobrodego dzieci przeczytały o skarbie, ukrytym na wyspie i postanowiły podążać jego śladem. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, co na nich czeka i ile trudu muszą włożyć w całe przedsięwzięcie. Każda strona skrywa inną aktywność, dlatego będzie czynnie uczestniczyć w tej przygodzie. Uzupełnicie mapę o prądy morskie, poszukacie szlaków, naprawicie kadłub statku, załatacie żagiel używając matematyki, czy wyliczycie ile liny potrzeba na trzy maszty statku. Aktywności jest bardzo dużo, dzięki czemu rozgrzejecie szare komórki do czerwoności.

W tomie „Klątwa faraona” przenosimy się do Egiptu. Dzieci wybrały się z zaprzyjaźnionym archeologiem na pustynię, by poznać jego fascynującą pracę, jednak szybko zdały sobie sprawę, że jest to dość nudna i żmudna działalność. Na szczęście błyskawicznie znalazły sobie zajęcie, bowiem Fatima pośrodku oazy odkryła wyschniętą studnię z płytą i kamieniem – amuletem. Dzieci szybko odnalazły ukrytą pod ziemią piramidę i rozpoczęły nową, ekscytującą przygodę! Wrażeń będzie co niemiara, bo przecież sekret starożytnej piramidy faraona Tutanchamona czeka na odkrycie od wieków. Jeśli macie ochotę zajrzeć w głąb grobowca, poznawać hieroglify, tajemne znaki, salę luster, układać mozaiki, rozwiązywać zagadki i równania to nie czekajcie długo, tylko koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Wybawicie się z dziećmi, jak w dobrym filmie akcji!

„Zaginiona wyspa skarbów” i „Klątwa faraona”

koszyk

Muszę przyznać, że takie książki uczą znacznie ciekawiej niż szkolne podręczniki, a przede wszystkim rozpalają w dzieciach chęć do odkrywania! Autorami serii jest grupa TECNOSCIENZA, w której skład wchodzą autorzy i pedagodzy od ponad 15 lat pracujący nad rozpowszechnianiem wiedzy o nauce, technice, matematyce i środowisku. Ich książki wydawane są w ponad 20 krajach i cieszą się wielką popularnością, inspirując do przekazywania wiedzy w tak oryginalny, fascynujący sposób.

Cieszę się całym sercem, że patronuję tej serii i mam nadzieję, że cykl stale będzie się rozrastał, bowiem te książki niosą ogromną dawkę wartości i dzieci są zachwycone rozwiązując tak różnorodne zadania. Idealnie sprawdzą się na prezent i będą świetną lekturą dla całej rodziny, a wspólna zabawa cieszy jeszcze bardziej i buduje piękne relacje.

Bardzo, bardzo polecam! Nie potrafię powiedzieć który tom bardziej nas zachwycił, zdecydowanie trzeba sięgnąć po oba! 🙂 Można je kupić w pakiecie w bardzo przystępnej cenie.

2 thoughts on “ESCAPE BOOK „Klątwa faraona” i „Zaginiona wyspa skarbów” – Wydawnictwo BOOKOLIKA

 • 13/12/2021 at 15:02
  Permalink

  Wow coś niesamowitego. Coś innego.

  Reply
  • 13/12/2021 at 15:13
   Permalink

   Tak! Super pomysł na książki przygodowe, z wątkami aktywnościowymi 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.