„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja” – Wydawnictwo WILGA

Ależ mam dziś dla Was cudeńko! To najbardziej wyczekiwana przez nas książka w tym roku!

Kiedy dojrzałam w zapowiedziach wydawniczych nowy tom przygód Emi, rozgrywający się w Szwecji to mocniej zabiło moje serce, a gdy wydawnictwo Wilga zaproponowało mi objęcie tego tytułu patronatem medialnym to byłam już cała w skowronkach. Jeśli znacie nas już troszkę to pewnie zauważyliście, że od kilku lat odwiedzamy Szwecję. Pierwszy, spontaniczny wyjazd na kilka dni, śladami ukochanej pisarki Astrid Lindgren sprawił, że pokochaliśmy ten kraj całym sercem. Spokój, szacunek do przyrody, kultura na drodze, czyste powietrze, czerwone domki… Mogłabym wymieniać długo! My po prostu zakochaliśmy się w Szwecji od pierwszego jej ujrzenia.

Czytając na głos całej rodzinie książkę „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja” czuliśmy się, jakby ta opowieść była o naszych podróżach. Odwiedzając z Emi i jej bliskimi szwedzkie atrakcje, uśmiechaliśmy się co chwilkę, wspominając jak cudowne to były przeżycia.

koszyk

Na wstępnie książki autorka przybliża nam charakterystykę Szwecji. Poznajemy ciekawe i warte odwiedzenia miasta, muzea, parki i tereny zielone, a nawet parki rozrywki. Później rozpoczyna się historia o Emi, która świętuje z rodziną i przyjaciółmi ukończenie przez mamę podyplomowych studiów biznesowych. Mamę czeka wspaniała niespodzianka, w postaci przyjęcia i niezwykły prezent od taty – pobyt w dowolnie wybranej europejskiej stolicy! Wybór pada na Szwecję i tak zaczyna się kilkudniowa, magiczna przygoda Emi i jej Tajnego Klubu Superdziewczyn w urokliwych zakątkach Skandynawii.

Na początku Sztokholm i niezwykłe metro, którego stacje ozdobione są sztuką! Jest to najdłuższa galeria sztuki na świecie, która robi wrażenie. Można podziwiać tu prace wielu artystów. Później czekają na Was niezwykłe muzea. Zachwyci Was Junibacken, gdzie znajdziecie bohaterów szwedzkich książek dla dzieci. To magiczne miejsce wzrusza i zachwyca. Jest niezwykłe! Część ekipy odwiedzi muzeum Abby, a część zwiedzi muzeum, w którym mieści się gigantyczny okręt Vasa, który zatonął podczas pierwszego rejsu w 1628 roku, a który wydobyto po 333 latach! Dzisiaj Vasa jest najpiękniej zachowanym XVII-wiecznym okrętem na świecie i można go oglądać w specjalnie dla niego wybudowanym muzeum w Sztokholmie. Vasa jest jedynym w swoim rodzaju skarbem sztuki. 98% statku jest wykonane z oryginalnych części, a zdobią go setki rzeźb. My również mieliśmy okazję zobaczyć go na własne oczy! Jest niewyobrażalnie piękny.

W kolejnych dniach odwiedzicie wraz z Emi wspaniały park rozrywki, zieloną Smalandię, z której pochodzi Astrid Lindgren, muzeum pisarki, a nawet dom w którym się urodziła. Następny dzień zarezerwujcie dla łosi! Przeżyjecie niesamowitą przygodę oko w oko z tymi dostojnymi, uroczymi zwierzętami. Będziecie mogli je karmić, głaskać i poznać masę ciekawostek, które z pewnością Was zaskoczą. A na koniec gigantyczny park Świat Astrid Lindgren, w którym zobaczycie osadę Bullerbyn, zagrodę Emila ze Smalandii, spotkacie Ronję, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce i oczywiście Pippi oraz innych książkowych bohaterów.

W książce jest jeszcze pewna zagadka! Dzieci wszędzie spotykają prawdziwą Pippi… Pod koniec dowiecie się, kim jest tajemnicza postać.

Książkę czyta się niczym doskonałą lekturę przygodową, a jednocześnie jak cudowny, fascynujący przewodnik po Szwecji. Znajdziecie tu dużo humoru, wrażeń, emocji, wiedzy, a przede wszystkim nie ruszając się z domu poczujcie wyjątkowość tych wszystkich uroczych miejsc. Bardzo polecam i dziękuję autorce, pani Agnieszce Mielech, że tak wspaniale przedstawiła szwedzkie klimaty. Czytaliśmy tę książkę z wielkim ciepłem w sercu, bo w każdym z tych miejsc byliśmy. Mamy do Szwecji wielki sentyment i wierzę, że wkrótce do niej wrócimy, ale tym razem nie na wakacje…

Bardzo polecam Wam lekturę tej książki. Bardzo, bardzo, bardzo!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja”

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz