„Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową” Wydawnictwo BOOKOLIKA

Niedawno pokazywałam na blogu Elementarz do nauki pisania, a dziś z radością chciałam podzielić się z Wami kolejnym elementarzem od wydawnictwa BOOKOLIKA, tym razem do nauki czytania!

Obie pozycje świetnie się uzupełniają i będą wartościową pomocą dla dzieci, rozpoczynających przygodę z czytaniem i pisaniem.

„Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową” to pozycja dla wszystkich dzieci, które interesują się literami i powoli zaczynają składać je w wyrazy, a także dla tych pociech, które już czytają, ale potrzebują jeszcze wsparcia i treningu. Liczne rymowanki i krótkie teksty ułatwiają zapamiętywanie pisowni i skutecznie wspierają naukę.

koszyk

Elementarz przygotowany został metodą sylabową, zwaną także symultaniczno-sekwencyjną, bądź krakowską, dzięki czemu nauka przyjdzie dziecku z łatwością. Taki sposób nauki czytania został opracowany już dawno przez logopedów. Poznawaniu liter i składaniu ich w sylaby, a następnie w wyrazy towarzyszą wpadające w ucho zabawne rymowanki i wyliczanki, co sprawia dużo uśmiechu i radości z samodzielnie przeczytanego tekstu.

Naukę warto wprowadzać stopniowo, dając dziecku tyle czasu ile ono potrzebuje, nie popędzając, nie wyręczając i nie krytykując. Ważnym elementem w nauce jest wsparcie rodzica, docenianie starań i postępów, co bardzo pozytywnie wpływa na budowanie poczucia wartości dziecka.

W książce znajdziecie pełny polski alfabet. Dzieci mogą również potrenować pisanie wyrazów.

Jedyny minus jaki dojrzałam w książce to błąd ortograficzny, który rzucił mi się w oczy we wstępie do rodziców i opiekunów. Nie powinien znaleźć się w elementarzu, ale jak widać jakiś złośliwy chochlik czyhał 🙂

Bardzo wartościowa, ciekawie przygotowana książka! Jestem pewna, że będzie cennym wsparciem dla młodego czytelnika, a wraz z „Elementarzem do nauki pisania” tworzy świetny duet! Polecam.

„Elementarz czytania metodą sylabową”

Tekst: Monika Majewska, Zbigniew Dmitroca

Konsultacja merytoryczna: Aleksandra Szymanowska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo BOOKOLIKA

Poniżej przypominam Wam „Elementarz do nauki pisania”.

Serdecznie zapraszam na jego recenzję!

Dodaj komentarz