Dzieciństwo sławnych ludzi – Wydawnictwo ADAMADA

Jesień rozgościła się u nas w pełni! To moja ulubiona pora roku, pełna kolorów i pięknych książkowych premier. Dziś z radością chciałam podzielić się z Wami książką „Dzieciństwo sławnych ludzi”, którą z przyjemnością objęłam patronatem.

Wydawnictwo ADAMADA przygotowało bardzo nietuzinkową lekturę! Znajdziecie w niej aż 25 sławnych osób. Poznacie ich dzieciństwo, pasje, a także zwykłe życie.

koszyk

Książka jest ciekawie przygotowana. Każda rozkładówka przeznaczona jest na jedną osobę, która sama jest narratorem i opowiada swoje życie. Najpierw czytamy ciekawostki z jej życia, a później odsłaniamy skrzydełko i dowiadujemy się, kto skrywał się pod tym opisem. Bardzo oryginalna forma! Myślę, że zaintryguje nie tylko dzieci. Nas bardzo kusiło, by zajrzeć od razu i doczytać, ale daliśmy radę! Dzięki temu lektura była jeszcze bardziej emocjonująca. Wiele postaci udało nam się odgadnąć już z opisów ich życiorysu, ale kilka było dla nas nowością.

We wnętrzu książki poznacie:

Neferetiti, Hipokratesa, Archimedesa, Li Bai, Leonardo da Vinci, Williama Szekspira, Pocahontas, Isaaca Newtona, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Austen, Thomasa Edisona, Auguste i Louis Lumiere, Marię Skłodowską – Curie, braci Wright, Alberta Einsteina, Pabla Picasso, Coco Chanel, Charlie Chaplina, Louisa Armstronga, Fridę Kahlo, Edith Piaf, Edmunda Hillary i Tenzinga Norgay.

Oprócz życia tych wyjątkowych osób, poznajemy historię, geografię, fizykę, wynalazki, odkrycia, przyrodę i wiele, wiele więcej. Każdą historię czyta się jak wciągającą powieść przygodową!

Bardzo polecamy! Ciekawa, inspirująca, odkrywacza i pełna wartości książka dla całej rodziny. Idealna na jesienne, długie wieczory i na wyjątkowy prezent dla młodego czytelnika.

„Dzieciństwo sławnych ludzi”

Tekst: Petra Texlová

Ilustracje: Tomáš Tůma

Przekład: Piotr Salewski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: ADAMADA

2 thoughts on “Dzieciństwo sławnych ludzi – Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.