(Nie) ziemskie przygody Ciekawskiego – LANGERO

Dziś zapraszam Was w językową podróż, z wyjątkowym bohaterem!

Staram się, by nauka języka angielskiego odbywała się w naszym domu w przyjazny i ciekawy sposób. Często zamiast sięgać po podręcznik wybieramy książki przygodowe, tak by nauka nie kojarzyła się jedynie z nauką słówek i recytowaniem ich z pamięci.

Ostatnio przeczytaliśmy świetną, niezwykle pomysłową i bardzo wesołą opowieść zatytułowaną „(Nie) ziemskie przygody Ciekawskiego”, która nie jest zwyczajną książką! To dwujęzyczna pozycja, z mnóstwem dodatków, które urozmaicą lekturę i utrwalą nowo poznane słowa.

koszyk

Na kartach książki znajdziecie 10 rozdziałów, w których niezwykły stworek, pochodzący z planety Umba-Lumba trafił przypadkiem na Ziemię i będzie z ciekawością poznawał ją i jej mieszkańców.

Każdy rozdział napisany jest w języku polskim i angielskim, a do tego w bardzo przystępnej i wygodnej formie – na jednej stronie znajdziecie tekst w języku polskim, a obok na drugiej – w języku angielskim. Jest to dziesięć historii, które razem tworzą zabawne perypetie Ciekawskiego. Pod koniec każdego rozdziału znajdziecie pytania o różnym stopniu trudności, a także słowniczek, na podstawie którego powstały fiszki i nagrania, które możecie pobrać ze strony www.Langero.com. Pod koniec książki znajdziecie pytania, dotyczące treści całej pozycji, a dla chętnych wydawnictwo przygotowało także liczne pomysły na kreatywną i efektywną nauką – również możecie je znaleźć na stronie internetowej.

A teraz kilka słów o bohaterze, bo przecież to on w całej opowieści jest najważniejszy! Ciekawski ma jedno duże oko, ukryty nos i maleńkie uszka, a do tego cztery ręce i cztery nogi. To głód sprawił, że nasz bohater pojawił się na Ziemi. Bardzo go zdziwiło ziemskie życie i strona po stronie będzie poznawał jego uroki. Odwiedzi sklep spożywczy, odzieżowy i zoo, będzie szukał pracy, urządzał swoje ziemskie mieszkanie, a nawet znajdzie się jako pacjent w szpitalu! W każdym rozdziale naprawdę wiele się dzieje, przez co młodzi czytelnicy utrwalą słownictwa z różnych dziedzin codziennego życia. A najciekawsze jest pod koniec – Ciekawski się zakocha!

Książka jest bardzo przejrzyście przygotowana, intuicyjna, a przede wszystkim ciekawa i wciągająca od pierwszej, po ostatnią stronę. Nie ma nic wspólnego ze żmudną nauką, bowiem dzieci nawet nie spostrzegły, że po przeczytaniu jej kilka razy oswoiły wiele nowych słów i zwrotów mimowolnie i z przyjemnością. Konstrukcje zdań nie są skomplikowane, a tematyka książki utrwala słownictwa z dziedziny: jedzenia, ubrań, zawodów, miejsc zamieszkania, uczuć, rodzajów sportu, czy zwierząt. To idealna propozycja dla początkujących czytelników, do wspólnego, rodzinnego czytania, jak i dla tych, którzy chcą utrwalić zdobytą już wiedzę i poznać ufoludka Ciekawskiego.

Bardzo polecamy. Myślę, że z powodzeniem mogą po nią sięgnąć dzieci w wieku 6-12 lat.

(Nie)ziemskie przygody Ciekawskiego

Tekst: Magdalena Stychno – Gąsior

Ilustracje: Mateusz Masiak

Ilość stron: 121

Język wydania: polski i angielski

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: Langero

LANGERO zaprasza Was także po więcej materiałów do nauki!

ZAJRZYJCIE –>KLIK

Logo

Dodaj komentarz