„Dobra nowina – historie biblijne” Billy Graham

” Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże”

Ewangelia według św. Łukasza

 

Dzieciom, które interesują się biblijnymi dziejami proponuję ciekawą i mądrą lekturę wyjaśniającą w bardzo jasny sposób wszystkie przypowieści z Pisma Świętego.

 

 

 

„Dobra nowina – historie biblijne”  to książka autorstwa Billy Grahama, z przepięknymi ilustracjami Scotta Wakefielda, która wydana została przez wydawnictwo Dreams. Jest to bardzo elegancka lektura w twardej oprawie, świetnie nadająca się na prezent, gdyż na pierwszej stronie znajduje się miejsce, w którym możemy wpisać komu ją ofiarujemy, kto jest darczyńcą i z jakiej okazji jest podarowana. Dzięki temu może stać się ona wspaniałą pamiątką na całe życie. A książkę podarować można na wiele okazji, gdyż świetnie sprawdzi się na Boże Narodzenie, Pierwszą Komunię Świętą, czy urodziny.

Na niespełna dwustu stronach znajdziemy Stary i Nowy Testament. To historie zaczerpnięte prosto z Biblii , będące słowami samego Boga. To prawdziwe wydarzenia spisane przez ludzi i przekazane nam w pięknej formie, a dotyczą  życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Są również doskonałą receptą na życie według Boga – wyjaśniają jak kochać Jego i innych ludzi. Zagłębiając się w tej lekturze poczujecie się jak w ekscytującej podróży, pełnej przeróżnych emocji, gdyż ludzkie życie nie zawsze jest łatwe, ale zawsze wśród problemów i kłopotów można odnaleźć siłę i radość, jeżeli tylko idzie się z Bogiem za pan brat.

Książkę rozpoczyna opowieść o stworzeniu świata, grzechu pierworodnym, Arce Noego, wieży Babel, Abrahamie. Poznajemy także historie o Ezawie, Jakubie, Józefie, śnie faraona, bożym zadaniu dla Mojżesza, płonącym krzewie, w którym objawił się Bóg, czy przejściu przez Morze Czerwone. Poznamy Dziesięć Przykazań, przypowieść o murach Jerycha, wielkim zwycięstwie Gedeona, czy Izraelickim przywódcy – Samsonie. Nie sposób wymienić wszystkich historii, ale zdecydowanie warto się z nimi zapoznać. Moim dzieciom bardzo spodobała się ta o Dawidzie i Goliacie, królu Salomonie, Eliaszu i Bożym ogniu, czy Jozjaszu – chłopcu, który został królem. W Nowy Testamencie odkrycie aż trzydzieści siedem tematów zaczerpniętych z życia Jezusa, jak choćby anielską wiadomość dla Maryi, narodziny Jezusa, wizytę trzech Mędrców, chrzest Jezusa, kazanie na Górze, uzdrowienie sługi setnika, ucztę dla pięciu tysięcy, spacer po wodzie, przypowieść o synu marnotrawnym, ostatnią wieczerzę, aresztowanie Jezusa, śmierć Jezusa i Jego powrót do nieba, oraz wiele, wiele innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Piękna lektura dla dzieci w każdym wieku, a najlepiej do wspólnego, rodzinnego czytania. Bardzo ważnym aspektem jest tu również to, że każda przypowieść biblijna zawiera komentarz, którego autorem jest Billy Graham. W jasny, prosty, krótki i zwięzły sposób wyjaśnia wszystkie kwestie. Uzupełnieniem są przepiękne, duże, barwne ilustracje, rozbudzające wyobraźnię dziecięcą i świetnie wyrażające treść ksiażki. Tej lektury nie powinno  zabraknąć w żadnym domu.

 

Idealnie sprawdzi się jako prezent gwiazdkowy 🙂

 

 

2 thoughts on “„Dobra nowina – historie biblijne” Billy Graham

 • 21/12/2016 at 08:53
  Permalink

  Wydaje się bardzo interesująca:) Muszę o niej pamiętać przy okazji kolejnych poszukiwań książek o tej tematyce.

  Reply
  • 25/12/2016 at 20:10
   Permalink

   Bardzo interesująca i pięknie wydana przez co dzieci chętnie po nią sięgają. Zdecydowanie warta uwagi 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.