Dlaczego? Kiedy? Jak? „Odwiedzamy zoo” – kartonowa książka z okienkami. Wydawnictwo SAM

Dziś zapraszam Was do zoo!

Wydawnictwo SAM urzekło nas kolejnym świetnym tytułem w serii kartonowych książek z okienkami „Dlaczego? Kiedy? Jak?”. Tym razem na małych czytelników czeka solidna porcja wiedzy o tym wszystkim, co dzieje się w ogrodzie zoologicznym.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM.

Dla leniwych są gotowe PAKIETY 🙂

Książka w bardzo szczegółowy i dogłębny temat porusza temat funkcjonowania zoo. Zwykle kojarzy nam się ono jedynie z miejscem gdzie mieszkają zwierzęta, ale szybko przekonacie się, że życie w zoo tętni i często w miejscach niewidocznych dla zwiedzających dzieje się bardzo wiele.

W zoo znajdziecie zwierzęta pochodzące ze wszystkich regionów świata. To miejsce staje się czasami także azylem, chroniącym rzadkie gatunki przed wyginięciem. Spacerując alejkami możecie podziwiać żyrafy, zebry, słonie, czy lwy, ale w tym czasie na zapleczu także dużo się dzieje. Przyjmowane są nowe zwierzęta poddawane kwarantannie, codziennie pojawiają się ciężarówki pełne pożywienia, a ogrodnicy przez wiele godzin pielęgnują rośliny. Przyjrzycie się wybiegom zaprojektowanym na wzór krajobrazów, z których pochodzą zwierzęta, a także dowiecie się w jaki sposób one powstają. To niełatwa praca zoologów, architektów i firm budowlanych, którzy biorą przede wszystkim pod uwagę potrzeby zwierząt. Zajrzycie do kuchni, w której szykowane są porcje żywieniowe, zobaczycie jak słonie uczą się gestów i poleceń i dowiecie się jakie zajęcia mają niedźwiedzie polarne, by nie nudziły się cały dzień.

Co jest przysmakiem morsów? Jaki klimat panuje w ptaszarni? Co dzieje się w pawilonie zwierząt nocnych? Kto jest największym żyjącym gadem? Czy ogrody zoologiczne wymieniają się zwierzętami? Czym jest księga rodowodowa? Co kryje się na dnie rzeki przepływającej przez zoo? Kto czyści szyby w dużych akwariach? Co się dzieje, gdy jakieś zwierze zachoruje? Na te wszystkie pytania i wiele wiele innych znajdziecie odpowiedzi w książce. To bogato ilustrowane kompendium zawiera nawet grę – wystarczy sięgnąć po kostkę oraz pionki i można cieszyć się wspólnymi, rodzinnymi rozgrywkami, poznając ciekawostki o mieszkańcach zoo. Mnóstwo atrakcyjnych dla małych rączek okienek zachęca do lektury.

Za każdym razem gdy sięgamy po tę popularnonaukową serię jesteśmy pod wrażeniem jak wiele cennej i przystępnej wiedzy zawiera. Odkrywać świat dzięki tak pięknym książkom to sama przyjemność. Bardzo polecamy tę i inne pozycje w serii. Wartościowe, mądre, idealne na prezent książki.

„Odwiedzamy zoo”

Tekst: Andrea Erne

Ilustracje: Marion Kreimeyer-Visse

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.