„Detektyw przyrody. Świat roślin” Centrum Edukacji Dziecięcej.

Jak pewnie zauważyliście książek o przyrodzie pokazujemy Wam dużo, gdyż to jedna z naszych ulubionych tematyk. Wśród naszej kolekcji szczególne miejsce zajmuje książka autorstwa Joanny Winieckiej-Nowak, która jest doktorem biologii i mamą czwórki dzieci pt.”Detektyw przyrody. Świat roślin” z Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-9 lat, ma 128 stron i dołączony specjalny 'dzienniczek obserwacji terenowych’ – jednym słowem rewelacja!

 

img_9318

 

Przygodę z książką zaczynamy od znajomości z Alojzym Mniszkiem – detektywem odkrywającym tajemnice przyrody. A naszego koleżkę interesuje wszystko, jak choćby dlaczego trawa jest zielona, dlaczego w jeziorze nie rosną drzewa, czy rośliny i ptaki przyjaźnią się, dlaczego rośliny nie mają rąk i nóg, skąd się biorą nowe rośliny i skąd biorą one jedzenie, czy rośliny mogą się poruszać, dlaczego rośliny więdną i czy się opalają, czy rośliny lubią wiatr i czy potrzebują ziemi, co robią zimą i czy się przyjaźnią, dlaczego na łące nie rosną drzewa, czy rośliny mogą rosnąć w wodzie i które z nich najbardziej lubią miasto, czy rośliny są ważne dla człowieka i czy mogą być groźne? Wszystkie odpowiedzi opatrzone są pięknymi ilustracjami i realnymi zdjęciami, a na końcu znajdziecie atlas roślin wraz ze słowniczkiem, drzewami i krzewami iglastymi, liściastymi, roślinami o łodygach pnących, rośliny zielne i krzewinki podzielone pod względem kolorów.

Polecam serdecznie to przyrodnicze kompendium każdemu małemu czytelnikowi. Warto przed spacerem, czy wyjazdem za miasto przeczytać ją z dzieckiem i wspólnie odkrywać uroki przyrody w terenie. Jesień to piękna pora roku, wypełniona kolorami i wieloma atrakcjami dla dzieci, dlatego warto czerpać z niej jak najwięcej. Dodatkowym atutem jest dzienniczek – mały, poręczny, 32-stronnicowy i polega na zaznaczeniu wytropionej roślinki, wykonywaniu prostych zadań i doświadczeń. Wspaniała zabawa i nauka – warto!

 

02

03

04

05

06

07

08

09

10

img_9300

img_9305

img_9310

img_9311

img_9312

img_9313

 

Dodaj komentarz