„Magiczny domek na drzewie” dinozaury

Są tu fani dinozaurów? Ja mam w domu kilku małych wielbicieli tych niezwykłych stworzeń, a więc i spory zbiór książek o tej tematyce. Dziś chciałam napisać Wam o dwóch bardzo ciekawych książkach z Wydawnictwa Mamania, a mianowicie serii 'Magiczny domek na drzewie’, która przeznaczona jest dla dzieci wczesnoszkolnych.

 

img_9402

„Dinozaury przed zmrokiem” to opowieść o rodzeństwie: 7 – letniej Ani i 9 – letnim Jacku, którzy mieszkają w Żabim Potoku, koło lasu. Dziewczynka lubi zabawę i przygody, gdyż zawsze rozpiera ją energia, zaś chłopiec jest spokojny, poważniejszy i uwielbia czytać książki. Pewnego dnia rodzeństwo odkrywa w lesie tajemniczy domek na drzewie, do którego prowadzi długa drabinka z linek. Po wejściu do środka okazuje się że pomieszczenie wypełniają olbrzymie ilości książek, z których wystają liczne zakładki. Mimo pewnych oporów dzieci zagłębiają się w lektury i poprzez wypowiedziane niechcący przez Jacka życzenie przenoszą się w inny świat, w podróż w czasie i przestrzeni do krainy dinozaurów, gdzie spotykają ich przygody z pteranodonem, triceratopsem, anatozaurami i tyranozaurem.

Pogrubioną czcionką zawarte są fakty o tych interesujących gadach, ich zwyczajach, czasach w których żyły, czy wadze. Świetnym uzupełnieniem tego tytułu jest część „Dinozaury – tropiciele faktów” która pełna jest informacji,czarno-białych ilustracji i ciekawostek o prehistorycznych gadach. Znajdziecie tu między innymi newsy o świecie dinozaurów, skamieniałościach, łowcach dinozaurów, mięsożercach i roślinożercach, morskich potworach i stworach latających, oraz o tym co stało się z dinozaurami i o stworzeniach które żyły wraz z nimi i żyją nadal wśród nas.

Polecam serdecznie obie książeczki dla każdego małego czytelnika. Moje dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści i bardzo wiele faktów zapamiętały, gdyż wszystkie informacje napisane są krótko, zwięźle i czytelnym, prostym językiem, dzięki czemu bardzo dużo wiedzy zostało w małych główkach poprzez zabawę. Książeczki w cenie poniżej 10 zł za każdą możecie kupić np. na czytam.pl – polecam.

To jak? Interesują Was te zagadkowe stworzenia sprzed 237 ml lat temu? A może znacie już tę serię?

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

img_9398

img_9399

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.