Czy ryby piją wodę – Wydawnictwo LITERACKIE

Przyroda od zawsze nas fascynuje i wciąż odkrywa przed nami nowe ciekawostki. Po lekturze książki „Czy ryby piją wodę” wiemy o niej jeszcze więcej!

koszyk

Bardzo cenię twórczość pani Doroty Sumińskiej. Jest lekarzem weterynarii oraz autorką poradników, biografii, reportaży podróżniczych, literatury faktu, powieści dla dorosłych i dla dzieci. Prowadziła także program telewizyjny Zwierzowiec oraz program radiowy Zwierzenia na cztery łapy, które bardzo miło wspominam. Niedawno przeczytaliśmy najnowszą książkę tej autorki i po raz kolejny muszę przyznać, że książki skierowane do dzieci powinni czytać także dorośli! Są naprawdę fascynujące i ciekawe.

„Czy ryby piją wodę” to zbiór pytań i odpowiedzi na przeróżne pytania, czasem nawet te z pozoru dziwne, czy niewygodne. Znajdziecie ich tu aż 77, więc przygotujcie się na solidną porcję wiedzy, podaną w ciekawy, przystępny i interesujący sposób.

Dlaczego psy mają łupież? W jaki sposób owady widzą świat? Co to jest żywiciel? Czy wolno całować psy? Dlaczego zwierzęta chodzą na czterech nogach, a my tylko na dwóch? Czym jest aparat mowy? Co śni się psom? Ile czasu można przeżyć bez jedzenia? Co ryby robią pod lodem? Dlaczego pszczoły nie uciekają z ula? Dlaczego zwierzęta nie czytają książek? – To tylko garść fascynujących pytań, które znajdziecie na kartach książki!

Odpowiedzi są krótkie, zwięzłe i rzeczowe, więc już starsze przedszkolaki będą mogły z tej lektury wiele zaczerpnąć. Dodatkowym walorem są ilustracje Joanny Żero, często zabawne i bardzo miłe dla oka.

Bardzo ciekawa książka, odkryje przed Wami sekrety ze świata ludzi i zwierząt i pomoże lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Życie to ciągła nauka, a inwestowanie w swoją wiedzę zawsze procentuje. Warto wciąż odkrywać tajemnice natury i wiedzieć więcej. Polecam z całego serca!

„Czy ryby piją wodę”

Tekst: Dorota Sumińska

Ilustracje: Joanna Żero

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: LITERACKIE

Dodaj komentarz