„Czort z Zakopca” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Macie ochotę na ekscytujące przygody?

Dziś zapraszamy Was na recenzję wspaniałej książki, o zagadkowym tytule „Czort z Zakopca”, której z radością patronujemy!

Na recenzję zaprasza moja córka, Michasia 🙂

W tej serii ukazały się dotąd:
Tom I – Gnomon i tajemnica starego domu
Tom II – Agatowa komnata
Tom III – Czort z Zakopca

koszyk

Perełka literacka właśnie trafiła na półki księgarń, przygotujcie się na ekscytującą dawkę przygód i dreszczyk emocji! Premierowy tom trzeciej części serii autorstwa Iwony Banach, „Czort z Zakopca”, przenosi nas do serca malowniczego Zakopanego, gdzie czekają na nas nie tylko piękne widoki, ale również niezwykłe zagadki do rozwiązania.

W towarzystwie niezwykle energicznych, kreatywnych i nieco roztargnionych detektywów: Guśki, Ptyśa i Leonka, czytelnik zostaje wciągnięty w wir niezwykłych wydarzeń. Po udzieleniu pomocy policji w odnalezieniu skarbu, trójka przyjaciół, na czele z ukochaną ciotką Martą, wybierają się do Zakopanego na majówkę. Jednakże nie ma mowy o nudzie czy spokojnym wypoczynku! Już na miejscu zostają wplątani w wir kolejnych zagadek. Tajemniczy list, nawiązujący do lokalnej legendy o śpiących rycerzach pod Giewontem, stanie się kluczem do odkrycia niezwykłej historii ukrytej w sercu górskiego miasteczka.

Ale to nie wszystko! Pojawi się także nowa postać – Maryńka, dziewczynka, która mimo uroczej twarzyczki i złotych loczków nie daje sobie w kaszę dmuchać. Na dodatek jest co najmniej równie pełna energii co nasi główni bohaterowie, których wplącze w jeszcze większe kłopoty… Wspólnie stworzą drużynę, której szalone pomysły i wyjątkowe podejście do rozwiązywania zagadek sprawią, że czytelnik nie będzie mógł oderwać się od książki nawet na chwilę.

Iwona Banach pozwala czytelnikowi na uczestnictwo w pełnej humoru, ale i trzymającej w napięciu historii. Bohaterowie, choć niekiedy roztargnieni, zawsze potrafią zaskoczyć czytelnika swoją kreatywnością i odwagą. To książka, która nie tylko bawi i relaksuje, ale także trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie brakuje tu także smaczków, takich jak nagłe zwroty w akcji, czy pojawienie się nowych, barwnych postaci.

„Czort z Zakopca” to nie tylko lektura dla młodszej młodzieży, ale także dla tych, którzy lubią doskonałą mieszankę kryminalnej intrygi i humoru. Banach doskonale łączy te elementy, tworząc opowieść pełną nagłych zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń. To książka, która zaskoczy czytelnika do samego końca, pozostawiając go z uśmiechem na twarzy i chęcią na więcej.

Jeśli jesteś gotowy na dołączenie do zespołu detektywistycznego, uwielbiasz komedię kryminalną i poszukujesz w książce nie tylko humoru, ale również intrygującej akcji, zbijającej nudę czy relaksującą po ciężkim dniu – w takim przypadku „Czorta z Zakopca” nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce! To lektura, która podbije zarówno serca dzieciaków, jak i młodzieży i ich opiekunów.

Gorąco polecamy i z dumą książce patronujemy!

Michalina, lat 16

„Czort z Zakopca”

Tekst: Iwona Banach

Ilustracje: Adam Pękalski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 288

Dla dzieci: 9+

ISBN: 9788381417471

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz