Akademia Mądrego Dziecka: SERIA dotykam – zgaduję i SERIA: zabawa w chowanego – Wydawnictwo HARPER KIDS

Mija właśnie 10 lat, odkąd na rynku pojawiły się pierwsze książki w Akademii Mądrego Dziecka!

„Akademia Mądrego Dziecka” to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka” są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.

Od kilku lat z radością je dla Was recenzuję i polecam całym sercem, bo są to bardzo wartościowe, pięknie wydane i pomysłowe książki.

Dziś zapraszam Was na świeżutkie nowości!

Na naszym INSTAGRAMOWYM profilu możecie obejrzeć filmy z tymi świetnymi pozycjami 🙂

koszyk

Seria „Zabawa w chowanego” to urocze kartonowe pozycje, mające duże, filcowe i wytrzymałe klapki, odporne są na intensywne użytkowanie małych rączek! 🙂

Na każdej stronie zadajemy dziecku pytanie: gdzie się schował jednorożec, kurczaczek, samochód czy kotek. Malec z radością otwiera dużą, filcową klapkę i znajduje postać. Na ostatniej stronie szukamy naszego czytelnika zadając mu pytanie: „A gdzie ty jesteś?” i znajdujemy tam… bezpieczne lusterko – „Tutaj jesteś”!

Seria wspaniale zaangażuje maluszka w aktywne czytanie! Otwieranie dużych, filcowych klapek ćwiczy małą motorykę, a wspaniałe, kolorowe ilustracje stymulują zmysł wzroku. Dodatkowo czytając ćwiczymy zdolność skupiania się u dziecka. Zachęcam Was również do sięgnięcia po inne książeczki w tej serii: „Gdzie się schował kurczaczek?”, „Gdzie się schował samochód?”, „Gdzie się schował jednorożec?”, „Gdzie się schował kotek”.

Seria „Dotykam, zgaduję” to zupełnie nowy cykl w „Akademii Mądrego Dziecka”!

Duże, kartonowe książki zachęcają malca oraz dorosłego do wspólnej zabawy i czytania. Na każdej rozkładówce mamy fragment materiału do dotknięcia i pogłaskania oraz tekst, który jest wskazówką jakie to może być zwierzątko. Świetnie się bawimy, próbując razem z dzieckiem odgadnąć, kto kryje się na obrazku, a następnie zachęcamy dziecko do otworzenia dużej klapki i sprawdzenia jakie zwierzątko tam się ukryło. Różnorodność struktur pobudza zmysł dotyku oraz ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową. Seria sprawia wiele radości nie tylko najmłodszym! Jest urocza, pomysłowa i bardzo solidnie wykonana.

Serdecznie polecam Wam te cudne, aktywnościowe serie książek, skierowane do najnajów!

TUTAJ możecie kupić książki 🙂

Dodaj komentarz